Praha volí komunistu a konfidenta STB Jaromíra Štětinu

18. 10. 2010 9:22:41
Než začnu cokoliv psát, dovolím si ocitovat údaje z životopisu Jaromíra Štětiny zveřejněné v encyklopedii Wikipedia, abych nebyl napadaný z předpojatosti.

„Jaromír Štětina pochází z buržoazně-komunistického prostředí. Jeho babička byla zakládající členkou Komunistické strany Československa. Jeho otec pracoval na velvyslanectví v Číně, kde si, jak sám tvrdí, mladý Jaromír jednou potřásl rukou s Mao Ce-Tungem. V roce 1968 vstoupil do KSČ. V sedmdesátých letech byl Jaromír Štětina spolupracovníkem komunistické Státní bezpečnosti. V roce 2004 byl za Stranu zelených zvolen do Senátu. Je místopředsedou nově vzniklého Klubu TOP 09 s podporou Starostů.“

Tolik citáty z encyklopedie Wikipedia.

Jaromír Štětina je známý jako fanatický komunistobijec požadující zákaz komunistické strany. Z jeho životopisu však vyplývá, že několikrát prodělal přerod svojí osobnosti i politických názorů a je vlastně politickým turistou. Nejdříve komunista, potom kandiduje za zelené a nyní za TOP 09.

Je pravdou, že život málokterého člověka se vyvíjí přímočaře a na základě svých životních zkušeností mění svoje názory jak na svět, tak i politické.

Je zde ovšem jeden paradox. Náš politik Radek John veřejně prohlásil, že každý člověk může změnit politický názor a vyzrát, s výjimkou komunistů. De facto tím řekl, že kdyby se i takový Hitler obrodil v demokrata, tak by jej klidně přijal do svojí strany, kdežto jakékoliv obrozené komunisty, např. Gorbačova by nikdy do svojí strany nepřijal! Přitom kdyby v minulosti zvítězil Hitler, tak zde možná nyní nebyl ani Radek John ani Jaromír Štětina, ani většina z nás. Pokud by naopak v posledních letech v SSSR nebyl u moci Gorbačov, ale nějaký stalinistický fanatik, tak byl výsledek možná obdobný a Radek John by v nejlepším případě do smrti dělal řadového pisálka v Mladém Světě a Jaromír Štětina - to si netroufám říci... Nyní se oba dva pasují na největší komunistobijce v zemi...

Každý jsme nějaký, každý máme nějaké přesvědčení a vyvíjí se i naše myšlení Ale nikdy nepochopím, jak se při svých současných názorech mohl Jaromír Štětina někdy stát členem KSČ. Věřím mu sice, že konfidentem STB se stal pod nátlakem, ale byli lidé, kteří nátlaku nepodlehli a přesto neudělali žádnou politickou kariéru.

Mimo jiné Jaromír Štětina horuje pro uznání vražd spáchanými bratry Mašíny za hrdinské činy. Uvědomuje si vůbec, že kdyby se tehdy jako člen KSČ a konfident STB připletl Mašínům do cesty, podřízli by jej Mašínové s obzvláštním gustem? Jak nám hlásá náš premiér Petr Nečas, bývalý katolický kněz Daniel Herman i sám Jaromír Štětina, na toto by měli plné právo! Vždyť přece bojovali proti komunismu! Že si za uloupené peníze koupili motorky a v restauracích si dávali dobré jídlo a kvalitní cigarety? Že nikdy nezaútočili na žádného představitele komunistické státní moci, ale zabíjeli obyčejné lidi, tedy svědky, kteří se jim náhodou připletli do cesty? Žádný problém!

Jaromíra Štětinu nyní volí Pražáci jako svého senátora.

Miroslava Kalouska Pražáci volí jako morálně čistého člověka, aby zatočil s korupcí v Praze.

Karel Schwarzenberg v televizi tvrdil, že v Praze jsou prostě inteligentnější voliči, než vzdělaní lidé v jiných regionech, proto Pražáci volí TOP 09 – tedy Štětinu s Kalouskem.

Jsem z toho smutný, jak moc jsem dle Karla Schwarzenberga hloupý a nevzdělaný.

(Jinak Karel Schwarzenberg byl v Rakousku příznivcem sociálních demokratů, u nás členem ODA, Zelených a nyní TOP 09, pokud jsem na nějakou další politickou stranu nezapomněl. Též pozoruhodný vývoj jeho názorů...)

Autor: Jaromír Petřík | pondělí 18.10.2010 9:22 | karma článku: 40.14 | přečteno: 9422x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.45 | Přečteno: 2151 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.46 | Přečteno: 2189 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.46 | Přečteno: 1410 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.69 | Přečteno: 1266 |

Další články z rubriky Ostatní

Zdeněk Kloboučník

Kdož sů Boží bojovníci a zákoóna jeého

Tak začíná husitský chorál, ke kterému se stále hlásíme. Zněl za totáče, když se nesla zástava s rudou hvězdou, zní dál i dnes s křesťanskými symboly. Zdá se, že husitství máme v genech a stále nás spojuje.

14.11.2019 v 20:59 | Karma článku: 4.86 | Přečteno: 86 | Diskuse

František Skopal

Také zábava musí být ušlechtilá!

Při různých formách dnešní zábavy a kulturního vyžití, ať už jsou to písně, filmy, divadlo, vtipy, a tak dále, se musí každý člověk, který si ještě dokázal zachovat určitou míru vnitřní čistoty nejednou červenat a cítit trapně.

14.11.2019 v 15:45 | Karma článku: 7.56 | Přečteno: 241 | Diskuse

Robert Čapek

Radek Sárközi, prezident Titaniku

Média během stávky a po ní představují Radka Sárköziho jako prezidenta Pedagogické komory, ne jako šéfa spolku Pedagogická komora. To vzbuzuje dojem, jakoby učitelé měli profesní komoru po vzoru lékařů – což není pravda. Nemají.

14.11.2019 v 14:04 | Karma článku: 7.88 | Přečteno: 123 |

Aleš Szabó

Zbabělci z nor a lži okolo nich.

Proč někdo volá po stmelování společnosti a zároveň píše lži či nepravdy Proč někdo pořád musí za každou cenu nálepkovat?

14.11.2019 v 12:51 | Karma článku: 32.61 | Přečteno: 952 | Diskuse

Olga Pavlíková

Prý segregace romských dětí

Josef Mačí, dle profilové fotky reportér mladík, chytrý ovšem zjevně nikoliv. Do Česka se podle něho potichu vrací segregace.

14.11.2019 v 10:51 | Karma článku: 42.34 | Přečteno: 2161 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2598

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz