Nastěnka nebo Marfuša?

20. 07. 2012 16:47:29
Nechtěl jsem se původně k tématu stalkingu a kyberšikany vracet, protože vše podstatné už bylo řečeno. Ale diskuze pod mými dvěma články, nemluvě o článcích dvou blogerek, dostatečně potvrdily, že jsem se skutečně trefil do vosího hnízda – ona právě pravda vyprovokuje největší rojení potrefených a že rojení bylo tentokrát hodně nadprůměrné.

Ano, je vidět, že problém stalkingu a internetové kyberšikany je ožehavý a v budoucnosti určitě bude velmi závažný. Tak jako se nyní lidé léčí ze závislosti na drogách, alkoholu či hracích automatů, tak určitě přibude i léčba ze závislosti za internetových diskusích, a jistě bude přibývat i obětí tzv. internetové kyberšikany.

Je to nesnadný úkol i pro adminy iDnes, řešit tyto záležitosti na diskusích pod blogy. Když jsem napsal první článek, netušil jsem, jaký vyvolá ohlas a jak se k němu admini postaví.

Bylo mi jasné, že základním rysem stalkerů a trollů je ZBABĚLOST (proto útočí ve smečkách) a budou se bránit všemi způsoby, tedy žalováním a nahlašováním (lidově řečeno bonzováním) svých oponentů. Skutečně na to došlo, ještě někde v diskusi je příspěvek, jak jeden z nich vybízí k masovému nahlašování.

Rysem stalkerů jsou též PODRAZY na diskutující všeho druhu. Kdo jiný než oni by měl zájem dávat si podobné nicky jako jejich oponenti? Vždyť nick JaromírP a JarornírP spletl i samotné členy útočící smečky.

Musím ovšem napsat, že admini se tohoto úkolu zhostili se ctí. Vzhledem k tomu, že pod mými články zůstalo přes 4.000 diskusních příspěvků a přes 500!!! jich bylo smazáno, tak zde měli admini opravdu nelehkou práci. Řešit, kdo má pravdu a kdo ne (co je ještě na hranici slušného příspěvku a co za touto pomyslnou hranicí) a určitě se na ně někteří stalkeři a možná i blogeři obraceli prostřednictvím e-mailů, aby moje články přesunuli buď do Hyde Parku, nebo je rovnou smazali. Jediný problém, který zde zůstal nedořešený, je ten, že pokud se u příspěvku objeví velký počet označený jako nevhodný, tak bývá zřejmě automaticky smazaný, protože admini nemají čas se veškerými nahlášenými příspěvky podrobně zabývat. Proto také zřejmě došlo k vybanování některých mých zastánců.

Diskuze byly věru zajímavé, ale zdaleka nejvíc mě zaujal e-mail mé známé, která chodí na diskuze už dlouho, ač raději nepřispívá. Její postřehy jsou trefné a myslím si, že velmi dobře vystihla psychiku některých stalkerů a lidí závislých na internetových diskusích. Zde je máte:

Ahoj Jaromíre,

.... uvedu postřehy k některým diskutérům.

Ad Wendy: znám tu „dámu“ už hodně dlouho, protože tu nelze na diskuzích přehlédnout ... je prostě všude, každý den od rána do noci. Člověk si říká, co vlastně jinak dělá? Vytváří o sobě dojem, že je dobře zaopatřená mladá dáma, svými rozumy pak, že je „krasavice inteligentní“. Proto jí Tvé články musí ležet pěkně v žaludku, zvláště když ses trefil opakovanými dotazy, zda aspoň jeden diskutující jí zná osobně, čímž jsi nastolil de facto dotaz, zda je opravdu tím, za koho se tak usilovně vydává. A to se jí pochopitelně hrubě nelíbí a kroupologové si s tímto dotazem nevědí rady. Skutečnost, že dost možná nebojují pod praporem uchvacující Nastěnky (krásné, mladé, úspěšné a nyní i vdané pochopitelně), je mohla krapet znejistět. Vždyť komu by se líbilo poměrně pravděpodobné spojení se zapšklou babiznou, která nudou leze po zdi a jejím světem jsou netové diskuze, jak trefně poznamenal sir, kde to za svůj neuspokojivý osobní život může pěkně natřít vybraným obětem a jít spát s vědomím, že možná zkazila den někomu jinému a není tudíž nešťastná jen ona sama (v odborné mluvě tzv. "záporný emoční přenos" - podaří-li se dotyčnému naštvat/přenést naštvání na někoho jiného, jemu se krátkodobě uleví). Komu by se líbilo bojovat pod možným praporem Marfuši, která se pouze vyfňukává na netu?

Nevím, jaké používá páky na ostatní, ale dost napovídá vyjádření Camino - prý bojují proti "zlým blogerům", psala kdesi v diskuzi. Takže asi toto bude její zaklínadlo, Wendy přece odhaluje faleš, nečestnost, zlo. A nebere si servítky, ostatně proč by měla, když bojuje se zlem. Že jí na to skáče někdo z Kanady, bych ještě pochopila, ale o jiných - třeba o A, Š či T - jsem měla vyšší mínění. Ad Š a T: Měla jsem ty holky ráda, ráda jsem je chodila číst (diskuze ale byly postupně děsný), co k nim říci nyní? Asi strach a zbabělost z nich udělaly slepé přikyvovačky kroupologů.

Ad ten Tvůj křesťan: myslím, že dost nasává, asi má problémů 3 brusele a řeší to takto, chudáček. Je to na příspěvcích vidět, kdy je ještě "v normě" a kdy už se přestává ovládat. No ano, je to plnohodnotný člen smečky a nikdo mi nevymluví, že v tom Marfuša nemá prsty. Začal se přece objevovat u A, prvně sporadicky s jakýmsi údivem či moralizujícím apelem, pak ho to zcela pohltilo. Asi tito lidé cítí jakési uspokojení, když se mohou vozit po někom, který je na tom (z jejich pohledu) hůř, než oni samotní... Ó, jak křesťanské!

Diskuze se mi líbily, v součtu přes 4000 příspěvků svědčí o kvikotu potrefených - jak se zoufale snažili rozmělňovat diskuzi podružnostmi, odváděním pozornosti od jádra věci a cokoli vyšťourat na autora či oponenty a i Wendy se prozradila tím protičlánkem, že jí STÁLO ZA TO se nějakým Petříkem vůbec zabývat. Jak někdo ostatně napsal, že se v článcích Petříka Wendy popelí ve dne v noci!

Jak jsem ale vyrozuměla, byla to prý slabota, pochválila ho snad jen aretta..., žádné velké óchání se nekonalo. Jinak aretta mne zklamala úplně, když se projevila jako bezduchá osoba, slepě podporující Wendinu partičku bez ohledu na to, zda napsali sebevětší hloupost – a že jich tam bylo nemálo!

Že by jim přeci jen vrtalo hlavou, jestli jim velí Nasťa či spíše Marfuše?“

Konec citace.

Je problémem, když se podobné smečky snaží znemožňovat diskuse ostatním diskutujícím, masovým nahlašováním (udáváním) svých oponentů, rozbíjí tyto diskuse, navíc se snahou ublížit, aby potom zcela ovládli diskutérské pole.

Z těchto zkušeností se dá udělat závěr, že stalkeři či trollové nectí žádná pravidla, tedy nemají něco jako je profesionální čest. Jejich metody jsou bonzování, žalování adminům, rozšiřování lží o svých oponentech, manipulace s fakty i některými blogery či diskutujícími, jejich vlastní internetové stránky, kde jsou zveřejněné sprostoty a lži o svých oponentech, napodobování nicků svých oponentů a neštítí se ani vyhrožování.

Tyto jejich metody se projevily pod uvedenými články v celé svojí nahotě.

Je problém internetové šikany a závislosti na internetových diskusích opravdu závažný, nebo zbytečně maluji čerta na zeď?

Nu, a co myslíte vy, čtenáři?

Autor: Jaromír Petřík | pátek 20.7.2012 16:47 | karma článku: 17.29 | přečteno: 4991x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma článku: 36.35 | Přečteno: 1368 |

Jaromír Petřík

Bude Tomáš Czernin z TOP09 v čele puče proti Babišovi?

Žádný pučista nikdy nepřizná, že byl skutečným pučistou ale řekne, že reagoval na hněv lidu. A když proběhl násilný puč v souladu se zájmy současné západní demokracie, nikdy nebyli původci převratu volaní k zodpovědnosti za mrtvé.

1.7.2019 v 13:06 | Karma článku: 40.10 | Přečteno: 1554 |

Jaromír Petřík

Je zmanipulovaný dav na Letné obrazem celé naší společnosti?

„Omyl tisíců vždy uhájí své právo proti pravdě jednotlivce“ uvádí citát Stefana Zweiga. Manipulace s davy jsou známé od pradávna. Charismatičtí řečníci povolávali davy lidí do zbraně a k revolucím všeho druhu.

26.6.2019 v 9:22 | Karma článku: 43.35 | Přečteno: 2586 |

Jaromír Petřík

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

24.6.2019 v 9:04 | Karma článku: 43.77 | Přečteno: 2712 |

Další články z rubriky Hyde park

Pavla Havlíková

VOX POPULI aneb kam až může zajít satira? Je možné hlásat, že Bůh je homosexuál?

Nevím, proč redaktoři Reflexu podněcují k nenávisti a hanobení křesťanství, zapomínaje že i pro muslimy je Ježíš jeden z proroků. Nedivím se, že západní civilizace jde do „kelu“ (přesněji tam kde záda již mají neslušný název)

14.8.2019 v 20:10 | Karma článku: 8.58 | Přečteno: 118 | Diskuse

Lukas Plachy

Proč už zase modelujete jen "na úspěch"...

Vážený pane Sedláčku, i když si Vás rád poslechnu či přečtu, nemohu se vždy zbavit dojmu, kterým jste mě tentokrát ve Vašem posledním příspěvku "praštil" přes nos tak, že jsem i v křesle před počítačem málem udělal salto (nazad).

10.8.2019 v 19:24 | Karma článku: 4.86 | Přečteno: 119 | Diskuse

Dana Šumová

Šrouby a matice..,,.

Poslední dobou je cítím docela často kolem sebe. A nejde jen o písničku současné populární skupiny Mandrage.

30.6.2019 v 21:57 | Karma článku: 16.48 | Přečteno: 451 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Jak moc lidi Babiš pobláznil? Bude další hladovka...?

Ve svém posledním blogu,který se nyní větrá v Hyde Parku jsem se zamýšlel nad tím, kam až obhajoba politika může některé zcela zaslepené lidi dostat. I za zloděje a lháře jsou někteří ochotni držet hladovku. Bude se to opakovat?

7.6.2019 v 17:31 | Karma článku: 21.03 | Přečteno: 646 | Diskuse

Zdeněk Bárta

Bude paní Beata držet hladovka za Andreje stejně jako za Davida ?

Obdivovatelka vraha Guevary a kubánské revoluce má na správné chlapy opravdu čich. Vášnivě zde obhajuje Davida Ratha, Miloše Zemana i Andreje Babiše a nemá ani problém poskytnout jim své tělo.Tedy lépe řečeno část těla - žaludek.

7.6.2019 v 12:34 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 622 | Diskuse
Počet článků 358 Celková karma 40.89 Průměrná čtenost 2599

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz