Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. prosince 2021 Vratislav

Universita Karlova- místo vzdělání zdroj lží?

10. 02. 2015 12:15:04
Poslouchal jsem v pondělním Hyde Parku v ČT Michala Romancova na téma Rusko a Ukrajina. Čekal jsem alespoň trochu vyváženou debatu podloženou argumenty. Místo toho jsem se dočkal pouze protiruské a protizemanovské demagogie a primitivních lží.

V jeho monologu občas přerušeného moderátorem Klepetkem jsme se kromě toho, že za krvavý konflikt na Ukrajině může pouze Putin, kterého se zastává náš prezident Zeman nic podstatného nedozvěděli.

Snažil se zdůvodňovat, jaký je zásadní rozdíl mezi Kosovem a Ukrajinou, kdy země NATO dle Romancova oprávněně zasypaly Bělehrad bombami, když nechtěl Kosovské albánské narkomafii dobrovolně odevzdat kus srbského území.

O tom, že si tam okamžitě Američané postavili velikou vojenskou základnu Bondsteel Romancov taktně pomlčel.

Oháněl se tím, že Kosovo již uznalo 130 států světa. Že je většina těchto států uznala až po nátlaku USA též pominul. Moderátor Klepetko namítl, že Kosovo neuznalo např. Slovensko a Romancov okamžitě připomněl „zásluhy“ Karla Schwarzenberga, který uznání Kosova u nás prosadil. Já jen podotknu, že kvůli tomu bylo tehdy mimořádné zasedání vlády v Teplicích, kde Topolánek se Schwarzenbergem (tehdy za stranu Zelených) přednesli tento návrh zkoprnělým lidovcům v čele s Čunkem. Ten měl tehdy tolik charakteru, že Kosovo odmítl uznat a tak uznání bylo protlačeno Topolánkem v čele ODS a Bursíkem ze Schwarzenbergem za Zelené proti vůli tehdejších lidovců.

Přiznám se, že mne tehdy hanba fackovala a styděl jsem se za náš stát.

To jen tak na okraj.

Michal Romancov, jehož názorem je Washingtonská propaganda války na Ukrajině lhal o údajném ruském nebezpečí naprosto bezostyšně. Zcela pominul, že násilný převrat na Majdanu proběhl bez jakékoliv účasti Putina a že vojska poslal vraždit svoje spoluobčany na východ Ukrajiny současný Kyjevský režim, který vznikl tímto násilným nelegitimním převratem.

Podle Kosovského scénáře měly tedy země NATO okamžitě bombami zasypat Kyjev, ale podle Romancova je Ukrajina něco jiného, dle něj za všechno může Putin, jelikož si dovoluje podporovat obyvatelstvo, které se nechce nechat vyvraždit bez odporu.

Citace z diskuse:

Je pondělí večer a po zhlédnutí pořadu na ČT 24 Hyde park jsem utekl k počítaci. Je to strašné, když posloucháš pana Romancova, jak si v naší veřejno právní televizi lže.Víte sleduji i jiné západoevropské zprávy a komentáře ale většina by ho nenechala mluvit.Víte on by se klidně mohl postavit vedle fašisty Jaceňuka. Pevně věřím,že se za své názory taky dostane do klece a po tom a on bude umět i rusky vysvětlit na Doněckem naměstí ty svoje zvrácenosti.“

Odpověď:

Jaromíre 22:09, udělal jsem to samé, nedalo se to poslouchat. Možná jsme udělali chybu, protože svého protivníka je třeba poznat.Co mne však děsí, je fakt, že tito lidé přednáší na vysokých školách naší mladeži svoje lži.V neděli, 2.1.2015 jsem sledoval relaci "Historie.cs",ve které vystoupili p. Putna, Dvořák a Doubek. Řeknu Ti, to byl nářez. K.H.Borovský, J.Kollár a celé období národního obrození dostali na frak. Lituji svých profesorů na gymnáziu a VŠ, kteří to poslouchali,museli z toho být v šoku. Už vím, proč Miloš Zeman odmítl jmenovat Putnu profesorem, Putna sám mi to vysvětlil, alespoň k tomu byla ta relace dobrá.F.L.“ http://www.novarepublika.cz/2015/02/top09-kdu-csl-burcuji-po-boku-usa-k.html

Strašné však je, že něco takového jako Michal Romancov vyučuje politickou geografii na Universitě Karlově.

Vzpomínám si, jak jsem se za totality styděl, že máme lidi jako Jaroslav Kojzar, který tehdy zprofanoval a ponížil novinářské řemeslo. Ale to jsem netušil, že se mohou objevit ještě daleko horší demagogové, kteří z vyložených zločinců v Kyjevě udělají bojovníky za demokracii a z obětí na východní Ukrajině zločince.

Už v případě M.C. Putny, který veřejně propagoval homosexualismus, navíc s transparentem o „katolických buznách“ je nyní v podobě Michala Romancova doloženo, že na UK vyučují „pedagogové“, kteří místo objektivity horují pro válku a sexuální odchylky.

Děti mám již dospělé, ale přiznám se, že kdyby nyní byly ve studijním věku, tak bych je na Universitu Karlovu studovat nedal.

Autor: Jaromír Petřík | úterý 10.2.2015 12:15 | karma článku: 40.11 | přečteno: 3288x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.54 | Přečteno: 2433 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.52 | Přečteno: 2312 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.60 | Přečteno: 1530 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 1347 |

Další články z rubriky Ostatní

Olča Vodová

Země krále Miroslava

Znám jednu krásnou zemi, kde lid zlenivěl. A namísto toho, aby pracoval, staral se každý člověk o svoji rodinu, děti, pečoval o svoje zdraví tak, aby se jim dobře dařilo,

8.12.2021 v 19:05 | Karma článku: 8.50 | Přečteno: 279 | Diskuse

Jan Klar

Deník spisovatele – být pan Flégr dávno bych spáchal harakiri…

Koronavirus odhalil v úplné nahotě, v jaké bezfaktičnosti vlastně žijeme, stačí si vzpomenout, jaké předpovědi vypouštěli z úst různí experti, dokonce vědci, žít v čestnější společnosti, museli by už dávno spáchat rituální

8.12.2021 v 18:20 | Karma článku: 18.64 | Přečteno: 345 | Diskuse

Jan Pražák

Stůj, to nesmíš!

Poprvé se u mě v pekařství objevil počátkem adventu chvilku před polednem. Přistoupil k pultu a objednal si: „Dobrý den, mladá paní, prosil bych silnou kávu do velké sklenice a k tomu kousek mramorové bábovky.“

8.12.2021 v 14:32 | Karma článku: 24.64 | Přečteno: 560 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Jsem hojně vyhledávanou dědičkou, kdejaký lump mi chce odkázat spousty peněz

A vím, že v tom nejsem jediná, že určitě i vám chodí občas nebo až moc často podezřelé e-maily, které vám oznamují, že jste zdědili neuvěřitelně vysokou částku peněz.

8.12.2021 v 11:34 | Karma článku: 31.97 | Přečteno: 754 | Diskuse

Karel Trčálek

Ještě k primitivnímu článku pana Turnera o antisemitismu

Tento článek byl publikován pátého tohoto měsíce. Úvodem jsme se dozvěděli, že svůj podíl viny na antisemitských náládách má tzv. izraelománie a jistá forma sionismu (není to Izrael, kdo dodává zbraně Ázerbajdžánu?)

8.12.2021 v 7:39 | Karma článku: 19.82 | Přečteno: 421 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2616

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz