Pražská kavárna – lidé, kteří baští každou lež v našich médiích

9. 11. 2015 11:15:34
Od doby, kdy v přímé volbě prezidenta zvítězil Miloš Zeman a kterou příznivci Karla Schwarzenberga neunesli, se pro ně ujal název „Pražská kavárna.“

Projevují se kritikou absolutně všeho, co prezident Zeman učiní, vyznačují se nesnášenlivostí a netolerancí vůči jinak smýšlejícím lidem, které šmahem označují za bolševiky, ale na straně druhé absolutně důvěřují všemu, co nám naservírují západní mainstremová média a naše ČT. Dalším jejich společným znakem je rusofobie, kdy neurvale napadají Rusko a jeho prezidenta Putina.

Příklad zde: http://vlkdavid.blog.idnes.cz/c/480000/tri-duvody-otresne-ceske-proruske-servility.html

Z našeho prezidenta Zemana jsou úplně nemocní: http://vlkdavid.blog.idnes.cz/c/477420/rude-trenky-nad-prahou.html , stačí jim americký velvyslanec, chtějí na našem území zřídit americké vojenské základny.

Jejich názory jsou pro logicky myslícího člověka úsměvné až útrpné, což uvedu na případu Alexandrovců a Pussy Riot.

Bloger Jan Ziegler ohledně Alexandrovců: „Tento pěvecký soubor opakovaně podporuje ruské agrese proti Moldavsku, Gruzii, Ukrajině a Čečně a následné okupace těchto zemí, které už stály desítky tisíc životů. Ovšem zcela nevinné demonstrace proti Alexandrovcům jsou v příkrém kontrastu s výhružkami blogera Jaromíra Petříka, který by nejraději jako správný kádrovák vyhazoval lidi z práce. To je patrné, jak z jeho blogů, tak z diskusních příspěvků.“

Mně ale není jasné, jakým způsobem bych mohl vyhazovat lidi z práce a není mi to jasné ani z mých blogů, ani z mých diskusních příspěvků...

Cituji z blogu Tomáše Peszyňského: „Spoluúčast na tomto turné včetně divácké považujeme za vědomou kolaboraci s nepřátelským režimem Vladimíra Putina. Zde bohužel nejde o svobodnou kulturu, ale jedná se o armádní soubor propagující násilné činy současného kremelského režimu.“ http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/479479/kdo-podporuje-alexandrovce-za-verejne-penize.html

Naproti tomu o člence skupiny Pussy Riot bloger Peszyňski píše:

„Marija Aljochinová je šarmantní, inteligentní a vtipná mladá dáma. Bylo čest zúčastnit se besedy s ní v Knihovně Václava Havla na den výročí Zemanova projevu. Byla to nejen čest, ale pro mnohé lidi to byl i svátek. Pro mě určitě.“ http://tomaspeszynski.blog.idnes.cz/c/482942/vyroci-pasy-s-pussy-riot.html

Pro Pražskou kavárnu jsou to bojovnice za lidská práva, velkou pozornost jim věnují západní média, naše Lidovky, či britský The Gardien : „Choval se jako typický patriarchální hlupák (prezident Miloš Zeman),“ řekla podle deníku The Guardian Naděžda Tolokonnikovová s Marijou Aljochinovou na návštěvě v Británii. Zdroj: http://www.lidovky.cz/podle-pussy-riot-je-zeman-hlupak-ktery-deni-v-rusku-nechape-po9-/zpravy-svet.aspx?c=A141114_100227_ln_zahranici_mmu

Jen se divím, že Pussy Riot nechtějí navštívit třeba Saúdskou Arábii a nepokusí se tam projevit podobně, jako se projevily v Rusku.

Saúdská Arábie jako věrný spojenec USA má v OSN svého zástupce dokonce v čele odboru pro lidská práva. Mohl by nám tedy říct, jaké „ocenění“ by Pussy Riot čekalo, kdyby v Saúdské Arábii veřejně souložily v muzeu, či nějak zneuctily posvátné místo muslimů Kábu v Mecce. Mám obavy, že by je trest smrti neminul.

Zajímalo by mne, co by tomu potom „Pražská kavárna“ řekla a zda by bloger Peszyňski prohlásil, že se chovaly jako šarmantní, inteligentní a vtipné mladé dámy. V Saúdské Arábii se přece dle USA a „Pražské kavárny“ ctí zákony. Zákony se dle nich nectí pouze v Severní Koreji a v Rusku.

Je neuvěřitelné, čemu všemu jsou ochotni sympatizanti „Pražské kavárny“ uvěřit.

V případě sestřelení Malajského letadla je pro normálně myslící lidi jasným viníkem Ukrajina, jelikož neuzavřela vzdušný prostor nad oblastmi bojů, ale „Pražské kavárně“ je jasné jako facka, že vinu za sestřelení nese Rusko: http://ziegler.blog.idnes.cz/c/471055/mh-17-sestrelili-bud-sami-rusove-nebo-separatiste-to-je-jasne-jak-facka.html

Dokladem nejen protiruského fanatismu, ale doslova neuvěřitelné hlouposti je fakt, že ten samý autor udává, že za pád ruského letadla nad Sinají může opět Putin a Rusko: http://ziegler.blog.idnes.cz/c/482288/pad-ruskeho-letadla-je-tragedii-ale-nikoliv-nahodnou.html . Tento článek autor Jan Ziegler napsal v době, kdy o pádu ruského letadla nad Sinají nebyla známá žádná fakta, ale autor již viníka znal...

Co říkáte vážení čtenáři na podobné projevy naší „Pražské kavárny?

Nechovají se její příznivci podobně jako radikálové, kteří si kdysi říkali bolševici?

Autor: Jaromír Petřík | pondělí 9.11.2015 11:15 | karma článku: 39.52 | přečteno: 2119x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.35 | Přečteno: 1970 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.33 | Přečteno: 2135 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.38 | Přečteno: 1360 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.60 | Přečteno: 1233 |

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Jak si Kateřina Lhotská spletla pojmy s dojmy (polemika)

Nějak mi utekl blog Kateřiny Lhotské „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako test demokracie“, ale upozornila mě na něj polemika Jiřího Turnera „Zastavení stíhání Andreje Babiše jako lest demokracie“. Přidám rovněž svou polemiku.

18.9.2019 v 11:23 | Karma článku: 20.38 | Přečteno: 750 | Diskuse

Jiří Turner

Plavat proti Protiproudu

Mohlo by se zdát, že to znamená plavat po proudu. Protiproud však ve vodácké terminologii neznamená celkové obrácení toku, ale pouze to, že nás jen trochu pozlobí ta podivná anomálie. Stačí jen nemít Hájka na háčku, ale na háku.

18.9.2019 v 10:48 | Karma článku: 15.49 | Přečteno: 445 | Diskuse

Beata Krusic

Se sokoly za Jarmilkou

Už delší dobu ve mně zvučí jedna stará píseň. Polsko-ukrajinská záležitost, "Hej sokoly". 150 let starý skvost, jeho děj se odehrává v 17. st. za doby polsko-ukrajinské války.

17.9.2019 v 20:11 | Karma článku: 9.75 | Přečteno: 354 | Diskuse

Karel Trčálek

Myslivecká mafie a smrt krásných jelenů

Každou noc mě teď otravují jeleni svým troubením, jelikož mám tu smůlu, že nebydlím u žádné silnice. Ale tu a tam přece jen třeskne v noci výstřel a najednou je ticho

17.9.2019 v 17:32 | Karma článku: 10.36 | Přečteno: 331 | Diskuse

Blog Info

Poslední rozloučení s blogerem Janem Jílkem

Jak jistě většina blogerů ví, opustil nás na začátku prázdnin náš kolega Jan Jílek. Byl terapeutem, ale i režisérem, a jak jinak se s ním naposledy rozloučit než pozváním na uvedení jeho poslední hry.

17.9.2019 v 10:32 | Karma článku: 21.84 | Přečteno: 1206 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 40.43 Průměrná čtenost 2592

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz