Věra Jourová: Vyznamenala bych bratry Mašíny!

25. 10. 2016 13:39:15
Pražská kavárna po Michalu Horáčkovi hledá další možné kandidáty na Hrad místo nenáviděného Miloše Zemana. Jejich hysterie dosáhla takových rozměrů, že už ztrácejí i „pud sebezáchovy“, což se ukázalo v případě „Daniel Herman.“

Abych nebyl obviňovaný ze zkreslování slov v rozhovoru s naší europoslankyní za skupinu ANO Věrou Jourovou, tak se čtenářům omlouvám za poněkud delší citace z tohoto rozhovoru. Rozhovor s ní učinil Jaroslav Gavenda zde: https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/jourova-jako-prezidentka-propustila-bych-rozumbradu-co-hrad-uzavrel-a-taky-ovcacka-3400 .

Z rozhovoru cituji: „Když byste se tedy stala kandidátkou na prezidentku, kde byste získávala podporu? Bylo by to tedy hnutí ANO?

Samozřejmě, že bych se snažila získat podporu od lidí mimo hnutí, protože si myslím, že přímá volba prezidenta je právě v tom, že si lidi sami řeknou, koho chtějí na Hradě. Myslím si, že bych se zaměřovala na všechny věkové kategorie, i profesní, byla by to hodně široká kampaň.

Mluvila jste o tomto s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem?

Mluvila jsem o tom s ním, když poprvé řekl moje jméno. Já jsem na to reagovala tak, jak dnes, že je to vysoce nepravděpodobné. Mluvili jsme i o tom, že pokud by byly primárky v rámci ANO, že bych to zvažovala.“

Z tohoto rozhovoru jasně vyplývá, že pokud Věra Jourová bude podpořena hnutím ANO, bude o svojí kandidatuře na prezidentku uvažovat. Toto si můžeme vykládat jako příslib i vzhledem k tomu, že z dalšího rozhovoru vyplývá, jak by se jako prezidentka naší republiky chovala.

Já, osobně jsem až do tohoto rozhovoru Věru Jourovou za kandidátku Pražské kavárny nepovažoval, stejně tak jsem do „Pražské kavárny“ nezařazoval ani hnutí ANO, ani Andreje Babiše.

Osobně za zakladatele a představitele „Pražské kavárny“ pokládám stranu TOP09 v čele s Karlem Schwarzenbergem, ke které se postupně připojila řada politiků z KDU-ČSL v čele s Pavlem Bělobrádkem a Danielem Hermanem a z ODS např. Miroslavou Němcovou.

Ale tento rozhovor s Věrou Jourovou mi poněkud otevřel oči. Pražská kavárna se totiž kromě rusofobie a nekritického obdivu k Washingtonu vyznačuje hlavně nenávistí k současnému našemu prezidentovi Miloši Zemanovi a za “bojovníky“ proti komunismu považuje lidi, kteří neváhali páchat podobné zločiny, za jaké v současné době odsuzujeme islámské teroristy.

Věra Jourová se „odhalila“, když dostala otázku, jak by se zachovala v případě navržení na vyznamenání u bratrů Mašínů.

Cituji: „ Vžijme se do situace, že byste byla prezidentkou ČR. Komu byste například udělila státní vyznamenání?

Myslím si, že je namístě, že se vyznamenání dává, a já bych samozřejmě držela tu tradici, lidem, kteří osvědčili hrdinství, kteří osvědčili statečnost, kteří mohou jít příkladem svému národu, protože si myslím, že dneska, stejně jako dříve, je to velmi důležité, že národ má svoje hrdiny. Že má lidi, ke kterým může vzhlížet a kteří mu mohou být příkladem. Takže je namístě ocenění lidí, kteří osvědčili hrdinství v boji nebo při záchraně života. Lidí, již mají velké zásluhy o dobrou reprezentaci republiky v zahraničí, již udělali významné věci pro kulturu, pro českou vědu, pro českou ekonomiku, takže tady já v udělování a propůjčování vyznamenání významným českým lidem vidím obrovskou symboliku a velmi důležitou kompetenci prezidenta.

Řadíte mezi tyto lidi například bratry Mašínovy?

Ano.

Takže ti by od vás vyznamenání získali?

Samozřejmě, že vím, že vy chcete rychlé a stručné odpovědi. Myslím si, že spíš ano, že bych ocenila jejich podíl na boji proti totalitnímu režimu, který měl na rukou krev.“

Ve svých článcích jsem se skutečnou činností bratrů Mašínů velmi podrobně zabýval a bohužel jsem musel konstatovat, že ani jeden z jejich činů se nedá kvalifikovat jako odbojový. Zato, kromě krádeží a loupeží spáchali i několik brutálních vražd na nevinných lidech. Právě za podřezávání spoutaných zajatců nejvíce odsuzujeme muslimské teroristy. A bratři Mašínové kromě zločinů, které jsem vyjmenoval, bohužel podřezali i spoutaného policistu Honzátka, který se ničím neprovinil. Místo bojovníků proti teroru naopak bratři Mašínové svými činy naplnili všechny aspekty, kterými označujeme teroristy.

Výborně jejich činnost popsal bloger Alexej Litvin:http://litvin.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=250763

Proto musím případnou prezidentskou kandidátku Věru Jourovou označit za dalšího představitele Pražské kavárny, která též podobné zločiny považuje za hrdinské činy. Mimochodem, velkým zastáncem bratrů Mašínů je i současný lidovecký ministr kultury Daniel Herman: http://zpravy.idnes.cz/novy-sef-ustavu-totality-masinu-si-vazim-kazdy-ma-pravo-na-sebeobranu-1ek-/domaci.aspx?c=A100813_153444_domaci_js

A mně nezbývá nic jiného, než popřát současnému prezidentovi Miloši Zemanovi hodně zdraví, aby ještě kandidoval v dalším prezidentském období. Michala Horáčka, který zbohatl na hazardu a nyní si hraje na filantropa, nebo Věru Jourovou, která by vyznamenala „bojovníky proti komunismu“, kteří podřezávají spoutané zajatce na Pražském hradě, opravdu nechci.

Autor: Jaromír Petřík | úterý 25.10.2016 13:39 | karma článku: 42.45 | přečteno: 3097x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma článku: 34.21 | Přečteno: 933 |

Jaromír Petřík

Bude Tomáš Czernin z TOP09 v čele puče proti Babišovi?

Žádný pučista nikdy nepřizná, že byl skutečným pučistou ale řekne, že reagoval na hněv lidu. A když proběhl násilný puč v souladu se zájmy současné západní demokracie, nikdy nebyli původci převratu volaní k zodpovědnosti za mrtvé.

1.7.2019 v 13:06 | Karma článku: 39.94 | Přečteno: 1483 |

Jaromír Petřík

Je zmanipulovaný dav na Letné obrazem celé naší společnosti?

„Omyl tisíců vždy uhájí své právo proti pravdě jednotlivce“ uvádí citát Stefana Zweiga. Manipulace s davy jsou známé od pradávna. Charismatičtí řečníci povolávali davy lidí do zbraně a k revolucím všeho druhu.

26.6.2019 v 9:22 | Karma článku: 43.34 | Přečteno: 2533 |

Jaromír Petřík

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

24.6.2019 v 9:04 | Karma článku: 43.75 | Přečteno: 2665 |

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Jak poznat špatnou vládu i v době ekonomické konjunktury?

A jak poznat i každou levicovou, a často právě jen proto špatnou vládu v době ekonomického růstu, v době kdy se ekonomice země, často navzdory oné vládě daří? No, je to v celku prosté a navíc i doložitelné zkušeností z minulosti.

18.7.2019 v 15:29 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 262 | Diskuse

Petr Burian

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

18.7.2019 v 13:33 | Karma článku: 29.98 | Přečteno: 535 | Diskuse

Pavel Vávra

Ovčáček, vyhrožování a násilí

Mluvčí pana prezidenta (a tedy pan prezident) tak často mluví o obavě z "násilí na protestech Milionu chvilek", že člověk nutně musí dospět k názoru, že si takový scénář přejí.

18.7.2019 v 13:19 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 332 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Ukrajinský ústavní soud potvrdil zákon o zločinnosti nacismu a komunismu

Ukrajina tak postavila nacismus a komunismus na stejnou úroveň a zakazuje tímto šíření jejich symbolů. Tento zákon okamžitě podnítil rozhořčené protesty ze strany Moskvy.

18.7.2019 v 13:16 | Karma článku: 14.45 | Přečteno: 165 | Diskuse

Marie Kolářová

Kdo má dostat přes držku

„Čtrnáctileté děti protestující proti změnám klimatu by měly dostat přes držku. Stávkují za něco, čemu nerozumí,“ zhodnotil aktivitu mladých Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

18.7.2019 v 11:38 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 798 | Diskuse
Počet článků 358 Celková karma 40.69 Průměrná čtenost 2597

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz