I Sudetští Němci se podíleli na vzniku tragédie pana Bradyho

26. 10. 2016 15:56:42
Pan Brady si možná neuvědomuje, že jeho synovec Daniel Herman, který je známý tím, jak podlézá odsunutým Sudetským Němcům, vlastně podlézá i spoluviníkům tragédie, která postihla nejen pana Bradyho, ale miliony lidí.

Stalo se již téměř samozřejmostí zpochybňování nejen výsledků II. světové války, ale i viny jejich skutečných viníků. Že na počátku této tragédie stáli právě Sudetští Němci již z žádných našich mainstreamových médií neslyšíme. Naopak jsme masírování tím, že Sudetští Němci byli nevinnými oběťmi ruských bolševiků, kteří nás od německého nacismu neosvobodili, ale přijeli nás okupovat.

Pamětníci již prakticky vymřeli, jelikož události v Sudetech jsou staré téměř 80 let. Ale stačí si pustit staré filmové reportáže, jak Sudetští Němci prakticky jako jeden muž vítali a oslavovali Hitlera a vyžadovali svoje připojení k Německu. Možná, že právě toto bylo spouštěčem dalšího Hitlerova vydírání a následného rozpoutání II. světové války, když mu Sudety společně se Sudetskými Němci na stříbrném tácu darovali naši nejvěrnější spojenci Francouzi společně s Brity, kdy mimo jiné britská Sněmovna za tento čin aplaudovala Chamberleinovi vestoje.

Co by se asi stalo, kdyby Sudetší Němci tolik nětoužili stát se součástí Hitlerovy říše? Uvědomme si, že do té doby měli Němci obsazené pouze sporné Alsasko-Lotrinsko a Rakousko, což se u německy mluvícího obyvatelstva dalo pochopit, že se pokládají za součást Germánské říše. Ovšem Sudety byly trochu něco jiného, i když tam převládalo německy mluvící obyvatelstvo. Přece jen toto území historicky patřilo českému národu – tedy lidem mluvícím slovanským jazykem.

Nyní se nám někteří zastánci Sudetských Němců snaží namluvit, že nejsme žádní Slované ale Germáni mluvící slovanským jazykem, což pokládám za logický nesmysl.

To, že Mnichovská dohoda a to, co po ní následovalo, bylo startem II. světové války asi pochybňuje málokdo. Já vím, že mi Hermanovi zastánci a stoupenci KDU-ČSL a TOP09 budou tvrdit, že válku rozpoutal Hitler společně se Stalinem, ale na toto pouze odpovím, že Stalin jednal s Hitlerem na základě toho, do čeho byl tehdejším Západem dotlačený - musel hájit zájmy SSSR a ne Západu, který jej podrazil a chtěl poštvat Hitlera pouze proti SSSR. Jak to dopadlo, všichni víme. Nejdříve se Hitler obrátil proti Západu a poté i proti SSSR.

Ale to jsem připomínkou historie poněkud odbočil. Na začátku toho všeho totiž byla Mnichovská dohoda na základě vydírání nejen Hitlera, ale hlavně Sudetských Němců.

Po II. světové válce, aby se již nemohla opakovat podobná tragédie, byli Sudetší Němci odsunuti ne na základě rozhodnutí naší vlády, ale rozhodnutím vítězných mocností. I tehdejší západní politikové již nechtěli, aby se něco podobného opakovalo.

Jenže svět se za tu dobu změnil. Tak můžeme sledovat, jak se Daniel Herman jako vládní činitel jede podbízet Sudetským Němcům, kde byla odmítnuta kolektivní vina Sudetských Němců – cituji: „Přítomnost českého ministra kultury Daniela Hermana na sudetoněmeckém sjezdu v Norimberku znamená, že česká vláda odmítla princip kolektivní viny, který byl uplatněn při poválečném odsunu německé menšiny z Československa,“ řekl nejvyšší představitel Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt. Hermanovu přítomnost na sjezdu označil za historický okamžik. : http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/1786381-herman-jako-prvni-cesky-ministr-na-sjezdu-sudetskych-nemcu-za-mile-krajany-sklidil

A Hermanův strýc, pan Brady si neuvědomuje, jak posloužil politickým pletichám svého synovce, kterému jde o jeho vlastní zviditelnění a následné zrušení Benešových dekretů (pokud se totiž oficiálně zruší princip kolektivní viny, je potom možné zrušit i Benešovy dekrety, po kterých by následovaly i stamiliardové finanční nároky Sudetských Němců podobně jako v případě církevních restitucí, a o toto lidovci v čele s Hermanem hrají).

Ale bohužel si pan Brady neuvědomuje, že se jeho synovec Daniel Herman podbízí těm, kteří se spolupodíleli nejen na celé židovské tragédii, ale i vzniku II. světové války.

Pokud by byl pan Brady skutečný formát, tak svému synovci Danielu Hermanovi vynadá, práskne dveřmi a nebude se chovat jako malý kluk, že od Zemana medaili nechce a nebude škemrat, že chce medaili od Bohuslava Sobotky a dalších zástupců „Pražské kavárny“.

Měl by mít více vlastní hrdosti a nenechat se vláčet médii, které slouží zájmům lidí, kterým jde o zrušení Benešových dekretů a kteří se na něm chtějí zviditelnit ve svém nenávistném tažení proti prezidentovi Miloši Zemanovi.

Autor: Jaromír Petřík | středa 26.10.2016 15:56 | karma článku: 38.22 | přečteno: 1403x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma článku: 33.99 | Přečteno: 924 |

Jaromír Petřík

Bude Tomáš Czernin z TOP09 v čele puče proti Babišovi?

Žádný pučista nikdy nepřizná, že byl skutečným pučistou ale řekne, že reagoval na hněv lidu. A když proběhl násilný puč v souladu se zájmy současné západní demokracie, nikdy nebyli původci převratu volaní k zodpovědnosti za mrtvé.

1.7.2019 v 13:06 | Karma článku: 39.94 | Přečteno: 1482 |

Jaromír Petřík

Je zmanipulovaný dav na Letné obrazem celé naší společnosti?

„Omyl tisíců vždy uhájí své právo proti pravdě jednotlivce“ uvádí citát Stefana Zweiga. Manipulace s davy jsou známé od pradávna. Charismatičtí řečníci povolávali davy lidí do zbraně a k revolucím všeho druhu.

26.6.2019 v 9:22 | Karma článku: 43.34 | Přečteno: 2533 |

Jaromír Petřík

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

24.6.2019 v 9:04 | Karma článku: 43.75 | Přečteno: 2665 |

Další články z rubriky Politika

Karel Ábelovský

Jak poznat špatnou vládu i v době ekonomické konjunktury?

A jak poznat i každou levicovou, a často právě jen proto špatnou vládu v době ekonomického růstu, v době kdy se ekonomice země, často navzdory oné vládě daří? No, je to v celku prosté a navíc i doložitelné zkušeností z minulosti.

18.7.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.90 | Přečteno: 243 | Diskuse

Petr Burian

Migranti jsou čísla

A tím nemám na mysli, že jsou jen takoví rozkošní lumpíci s jiskřičkami ve svých bezelstných, dětských očkách. Tím mám na mysli ty miliardy a biliony z evropských ekonomik, které nás ta jejich líbeznost bude stát. A co za to.

18.7.2019 v 13:33 | Karma článku: 29.62 | Přečteno: 516 | Diskuse

Pavel Vávra

Ovčáček, vyhrožování a násilí

Mluvčí pana prezidenta (a tedy pan prezident) tak často mluví o obavě z "násilí na protestech Milionu chvilek", že člověk nutně musí dospět k názoru, že si takový scénář přejí.

18.7.2019 v 13:19 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 323 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Ukrajinský ústavní soud potvrdil zákon o zločinnosti nacismu a komunismu

Ukrajina tak postavila nacismus a komunismus na stejnou úroveň a zakazuje tímto šíření jejich symbolů. Tento zákon okamžitě podnítil rozhořčené protesty ze strany Moskvy.

18.7.2019 v 13:16 | Karma článku: 12.56 | Přečteno: 151 | Diskuse

Marie Kolářová

Kdo má dostat přes držku

„Čtrnáctileté děti protestující proti změnám klimatu by měly dostat přes držku. Stávkují za něco, čemu nerozumí,“ zhodnotil aktivitu mladých Jaroslav Hanák, prezident Svazu průmyslu a dopravy.

18.7.2019 v 11:38 | Karma článku: 16.59 | Přečteno: 786 | Diskuse
Počet článků 358 Celková karma 40.69 Průměrná čtenost 2597

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz