Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Odpůrci Putina, Trumpa a Zemana jako šiřitelé proruské propagandy

26. 01. 2017 13:11:33
O proruské propagandě slyšíme z našich i světových médií neustále. A přitom není dne, abychom neslyšeli v mainstreamových médiích něco hanlivého na adresu Putina, Trumpa a Zemana.

Já bych předpokládal, že pokud nějaká proruská propaganda existuje, tak by měla mít přístup k většině občanů západního světa. Ale ať si pustíme naši ČT, nebo jakákoliv jiná mainstreamová média, tak všude slyšíme o ohrožení západního světa Putinovým Ruskem, o tom jak Rusové ovlivnili americké volby, o Trumpovi jen samý negativismus a naopak politickou superhvězdou je Hillary Clintonová. O Miloši Zemanovi slyšíme a čteme, jaký je rusofil, jak se podbízí Putinovi a Číně. A navíc u Trumpa a Zemana, jací jsou to sprosťáci.

Tedy vidíme a slyšíme pouze protiruskou, protitrumpovskou a protizemanovskou propagandu a nic jiného.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1692997-sef-nato-rusko-ohrozuje-evropu-odpoved-musi-byt-tvrda

http://tn.nova.cz/clanek/cia-rusove-ovlivnili-americke-volby-chteli-aby-vyhral-trump.html

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/voto-latino/r~b8e3b9128ade11e68afb002590604f2e/?redirected=1485422945

https://nazory.aktualne.cz/komentare/zeman-v-cine-opet-zradil-ceskou-demokracii-a-evropskou-unii/r~0538c7c4521b11e5974b0025900fea04/

http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/sprosty-zeman-se-snazi-priblizit-lidem-vulgaritami-co-vy-na-to.html

Svoje tvrzení jsem snad doložil dostatečně, aby mne oponenti nenapadali za to, že si něco vymýšlím.

Jaká jsou tedy fakta?

Putin dle západního mainstreamu ohrožuje kdekoho, ale skutečná fakta jsou taková, že země NATO bezdůvodně vojensky napadly Srbsko, Irák a Libyi. Tedy typický příklad, kdy „vrah o morálce káže“.

Putin údajně zmanipuloval americké volby ve prospěch Trumpa, ale cožpak jezdil po amerických státech a kázal americkým voličům, že mají volit Trumpa a ne Hillary Clintonovou?

Další totální lež a výmysl na adresu Putina.

Miloš Zeman zase údajně zradil českou demokracii, když se podbízel čínskému prezidentovi. Ale přitom britská královna se čínskému prezidentovi sama klaněla, vozila jej ve zlatém kočáře a britští odpůrci návštěvy čínského prezidenta byli policií drženi v bezpečné vzdálenosti.

Zemanovi se vytýká použití vulgárních slov, ale poslechněte si "aristokratický" slovník jeho prezidentského protikandidáta Karla Schwarzenberga: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433828

Korunu projevům rusofobie nasadil náš bývalý diplomat Petr Kolář, který Rusy obvinil, že mohou za to, že u nás není americký radar v Brdech: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=582291

A odpůrci Putina a současně i moji odpůrci v diskusi na toto téma reagují takto:

Petr Uher: „Ty jsi ale zanícený rudoch, petříku...lži ti byly dokázány mnohokrát, jen ty nejsi schopen přijmout fakt, že se jednalo o výplody tvé choré mysli...“ http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170123_582291_blogidnes

Tento příspěvek snad nepotřebuje komentáře, protože většina příspěvků odpůrců Putina, Trumpa a Zemana v diskusi jsou podobné úrovně - tedy osobní napadání.

Pokud si průměrně inteligentní člověk dá 2 a 2 dohromady na základě toho, co vidí v televizi, co čte v mainstreamových médiích a co čte v internetových diskusích, tak nutně musí sympatizovat s Putinem, Trumpem i Zemanem, i kdyby nechtěl.

Platí totiž staré pořekadlo, že lhát se musí umět.

A ti, kteří obviňují Putina, Trumpa a Zemana lhát opravdu neumějí. Lžou tak primitivně, že si Donald Trump dovolil před celým světem prohlásit, že CNN je lživé médium a jeho šéf je lhář. Pokud by neměl důkazy, tak si něco takového nemůže dovolit.

Současný západní mainstream se diví, proč jim občané nevěří a stále přibývá občanů, kteří naší ČT opovrhují více než před rokem 1989.

Mám ale obavu, že než se celý západní mainstream probere (který mimo jiné píše podle not CNN), bude pozdě.

Ironií totiž je, že když si člověk najde zprávy v médiích, která jsou označovaná za zdroje proruské propagandy (např. Sputnik nebo Parlamentní listy), tak zjistí, že tato média jsou daleko objektivnější a nejsou agresivní a útočná jako celý západní mainstream.

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 26.1.2017 13:11 | karma článku: 39.09 | přečteno: 1467x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.51 | Přečteno: 2296 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 2246 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.52 | Přečteno: 1457 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.77 | Přečteno: 1300 |

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

2.4.2020 v 0:25 | Karma článku: 17.68 | Přečteno: 234 | Diskuse

David Wiltsch

Zacházení vlády s našimi schopnými lidmi v těchto dnech je poněkud tristní.

Když do lodi teče voda, musí všichni k pumpám. Kdo se však projeví šikovný a schopný či bude pumpovat příliš usilovně, bude hozen přes palubu.

1.4.2020 v 20:35 | Karma článku: 25.32 | Přečteno: 715 | Diskuse

Ladislav Vrchovský

Možné dopady pandemie aneb Mějme se na pozoru

Vážení spoluobčané, přátelé, kolegové, v mém životě byly situace, kdy bylo třeba důrazně říct, co si nepřeji. Dnes, ve dnech, kdy se pod vlivem pandemie mění svět, chci upozornit na některé souvislosti opět probouzející mé obavy.

1.4.2020 v 18:57 | Karma článku: 11.48 | Přečteno: 616 | Diskuse

Karel Trčálek

Pořádně perný den v Institutu Václava Klause

Nedávno zde jeden politický pracovník IVK básnil o tom, jak se v Maďarsku utužuje svoboda. Dnes sám zakladatel IVK označil Orbánovo převzetí moci za krizový plán. Jak vidno, v IVK pro samou práci nevědí, kam dřív skočit

1.4.2020 v 18:52 | Karma článku: 15.75 | Přečteno: 336 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Stalin zničil komunistický protinacistický odboj nejen v Moskvě, ale i v Německu

Kreml neměl v západní Evropě jen profesionální sítě, ale i amatérské, věci zcela oddané, kteří na rozdíl od bolševických zpravodajských profesionálů, z nichž někteří s Gestapem po zatčení spolupracovali, šli na popravu s hlavou

1.4.2020 v 18:10 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 411 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2604

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Psycholožka: Češi zvolili nejužitečnější strategii, jak zvládnout krizovou situaci

Na všechny z nás dopadá celosvětová krize spojená s nákazou koronavirem. Máme obavy o zdraví své i svých blízkých,...