Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Andrej Babiš je „těžký primitiv“

12. 05. 2017 14:20:52
Aby bylo hned od začátku jasno. Toto netvrdím já, ale je to diagnóza VIP blogera MUDr. Vodvářky, který proslul svými diagnózami na dálku u prezidenta Miloše Zemana a diskutujících, kteří s ním nesouhlasí.

Odkaz zde: http://vodvarka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A170511_603700_blogidnes&razeni=vlakno .

Myslím si, že není na světě člověka, který by si občas nezanadával, nebo nepronesl nějaké to neslušné slovo. Horší je to ovšem na veřejnosti a zvláště u osob veřejně známých, jako jsou sportovní a umělecké hvězdy, nebo politikové. Tady už je třeba určité sebekázně a umění se kontrolovat a ten, kdo občas ujede, bývá následně středem pozornosti médií.

Ale co pokládám za úplně nejhorší, tak pokrytectví, kdy někoho za vulgaritu zatracujeme a u druhého ji omlouváme.

Pro tento případ je určitě nejvíce do očí bijící rozpor, kdy za vulgární výrazy Miloše Zemana odsuzujeme a nazýváme nevychovaným „buranem,“ ale u Karla Schwarzenberga vulgaritu obdivujeme jako aristokratickou noblesu. Ostatně, posuďte sami. Nejsou snad aristokraticky noblesní výrazy jako: „prdel, hovno, hajzl, prošoustat, předposranost, bordel?“ Aby mne někdo neobvinil, že si vymýšlím, tak odkaz je zde: http://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=433828

Ale vraťmě se ještě k diagnózám MUDr. Vodvářky. U prezidenta Zemana na dálku zdokumentoval jeho opilost – cituji: „svou zdokumentovanou opilost vydává za chorobu, své veřejně pronášené vulgarismy za bonmoty a své lži za pravdu.“ Zdroj: http://vodvarka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=591728 . Vzhledem k tomu, že mi není známo, kdo opilost u Miloše Zemana zdokumentoval, tak ji musel z televizních záběrů zdokumentovat jedině MUDr. Vodvářka. Našim občanům, kteří byli v KSČ a KSČM stanovil diagnózu „podstatné mozkové poruchy“ kdy, aby bylo skutečně jasno, že to nemyslí jako vtip, uvedl MUDr. Vodvářka poznámku „bez ironie“. Jen jsem se i přes opakované dotazy doposud nedozvěděl, zda tato diagnóza platí i pro našeho zástupce ve velení NATO generála Petra Pavla, o němž je známo, že byl členem KSČ před rokem 1989 . Odkaz zde: http://jaroslavpolak.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A150630_467038_blogidnes . A diagnózy na dálku určuje i diskutujícím a blogerům, kteří s ním nesouhlasí. Například o Jiřím Řezníkovi napsal, že je „úplný vůl“, ale zde nemohu dát odkaz, jelikož admini příspěvek smazali.

Pokud bych chtěl být obzvláště jedovatý, tak mohu použít slova pana Josefa Hejny, který pod blogem Petra Cvalína o autorovi napsal, že by byl „svělou vývozní komoditou.“ Ono stanovovat diagnózy podle záběrů v televizi, či podle textu svých diskusních odpůrců dokáže jen naprostý lékařský génius a takový génius by jistě „skvělou vývozní komoditou“ byl.

Ale dost již ironie, protože i těm čtenářům s „výraznou mozkovou poruchou“ je jasné, že MUDr. Vodvářka podobnými výroky znevažuje povolání lékaře. Od laika by se podobné výrazy daly brát jako případ nevychovanosti, ale u lékaře to zavání porušováním lékařského kodexu.

A co napsat ohledně vyvolávání hysterických vášní a pořádání protestů v našich městech od Šárky Fialové proti Andreji Babišovi? Myslím si, že velmi dobře to ve svém diskusním příspěvku vystihl Bohumír Šimek – cituji: „Vím o Babišovi dost negativního, ale zatím nevnímám potřebu jej vyloučit z politiky. Zatím svoje aktivity teprve začal. A já z toho, co o něm zatím vím, jej nedokáži z politiky vylučovat. A že by byli politici ANO takoví hlupáci? Já si mnohých vážím. Nemám patent na rozum.“

Přesně. Nikdo nemáme patent na rozum, ani na pravdu. A Šárky Fialové bych se zeptal, jak dokázala během několika dní zorganizovat protesty nejen v Praze, Brně, Plzni, Liberci, ale i v dalších městech, zajistit povolení, řečníky, umělce, prezidentské kandidáty, zaplatit pódia, aparatury, dopravu, reklamu ... Tento případ totiž pěkně smrdí neziskovkami. A co dokázaly neziskovky na Ukrajině na Majdanu víme všichni.

Takže, dejme Andreji Babišovi příležitost obhájit se. Jen doufejme, že to neskončí monstrprocesem, jaké byly v padesátých letech, protože tam, kde se točí miliardy, není žádný problém, aby „spřátelený“ soudce „udělil“ Babišovi patnáct let natvrdo...

Autor: Jaromír Petřík | pátek 12.5.2017 14:20 | karma článku: 38.22 | přečteno: 2324x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 624 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 387 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1337 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 910 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz