Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Miloš Zeman odmítá vyznamenat kardinála Miloslava Vlka

7. 06. 2017 13:45:03
„Za restituce ať se smaží v PEKLE !!!§§§“ napsal k návrhu na vyznamenání kardinála Vlka čtenář Vladimír Jelínek, za což získal v diskusi velké množství souhlasných hlasů.

Článek a diskuse je zde: https://www.novinky.cz/domaci/440023-snemovna-navrhla-prezidentovi-vyznamenat-kardinala-vlka-zeman-mu-ani-nesel-na-pohreb.html .

Je zajímavé, jak naši občané „neskousli“ vysoce nadhodnocené církevní restituce, které navíc byly prosazené politickou korupcí. Stačí zmínit jména poslanců jako Roman Pekárek, Karolína Peake a její nikým nezvolená strana LIDEM...

A jako hlavní představitel církevní chamtivosti je velkým počtem našich občanů vnímaný právě kardinál Miloslav Vlk. Přiznám se, že sám jsem nečekal, jaký odpor vzbudí návrh na jeho vyznamenání u našich občanů. Ostatně, další příspěvky, které čtenáři hojně plusovali, stojí za to. Cituji:

Alois Toman: „Jj. za hamižnost. Viděl jsem ho v tv, když jim chtěli zdanit ty restituce. Byl úplně nasr.ný, vůbec to nemohl rozdýchat, chamtivec a lakota sama. Opravdový představitel církve. Co je v těch katolických školách učej???? Ten člověk pro člověka neudělal nic, za co vyznamenání?? Ať jde celá sněmovna do ......“

Kardinál Vlk podle našeho prezidenta Miloše Zemana udělal všechno pro to, aby spory mezi církví a státem byly co největší. Když se Miloš Zeman domluvil s kardinálem Dominikem Dukou na výměně budov, které jsou součástí Pražského hradu a které si nárokovala katolická církev, tak z toho byl kardinál Vlk úplně nepříčetný a tvrdě napadl i kardinála Duku. Nevím, ve kterých evropských zemích sídlo hlavy státu patří katolické církvi. Vlkovo tažení proti kardinálovi Dukovi je popsáno zde:https://zpravy.aktualne.cz/domaci/kardinal-vlk-dohoda-hradu-s-cirkvi-je-protiustavni/r~32736ec22bb711e595f70025900fea04/ . Dříve kardinál Vlk kritizoval také dohodu o společné správě katedrály svatého Víta, kterou v květnu 2010 podepsali jeho nástupce v úřadu pražského arcibiskupa Duka a tehdejší prezident Václav Klaus.

Je s podivem, jak chamtivá naše katolická církev je. Nestačí jim obrovské majetky v podobě polí, lesů, budov, kulturních památek (které budovaly celé generace našich předků), soudí se o umělecká díla v našich galeriích, soudí se o miliardové náhrady. A k tomu jako bonus další miliardy vyplácené našimi daňovými poplatníky po dobu 30 let...

Komunistům zastánci církví vyčítají, že církevní majetek znárodnili. Jenže žádný komunista si nepřivlastnil ani kostel, ani jiné církevní objekty. Komunisté rozhodli, že jde kulturní dědictví našeho lidu a církve jsou pouze uživateli těchto objektů. Ostatně stačí, kolik toho na církevním majetku naši předkové odpracovali zdarma v podobě roboty či odvodů desátek. O prodeji odpustků ani nemluvě, jelikož si současné církve nárokují majetek, jehož původ sahá až do 13. století: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/archiv/1176969-jak-cirkve-k-majetku-prisly

Po roce 1989 se církvím vrátily církevní objekty jako kostely a fary a začalo se mluvit o náhradách za utrpěné škody. Ze začátku opatrně, protože církve si to s našimi občany nechtěly rozházet a tak se řadu let nic nedělo. Postupem roků jim však spadla maska a církve začaly požadovat majetek, za který by se nestyděl ani proslulý Moliérův Lakomec. Nakonec se jejich zástupcům prezentovaným politickými stranami ODS a TOP09 podařilo využít politické krize v naší zemi a s pomocí již jmenovaných poslanců prosadili naprosto nereálnou výši majetkových náhrad církvím.

A v čele těchto gigantických majetkových nároků stál právě kardinál Vlk.

Proto se nemohou jeho zastánci divit, že návrh na jeho vyznamenání budí odpor nejen naší veřejnosti, ale i prezidenta Miloše Zemana.

Cožpak je to nějaká zásluha, snažit se co nejvíce zpeněžit strach lidí ze smrti? O ničem jiném totiž náboženské víry nejsou. Mám obavu, že za kardinálem Vlkem kromě jeho majetkových požadavků po našich převážně ateistických spoluobčanech není vidět vůbec nic...

Autor: Jaromír Petřík | středa 7.6.2017 13:45 | karma článku: 37.96 | přečteno: 1647x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 624 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 387 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1337 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 910 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz