Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stane se Miroslav Kalousek skutečným šéfem ODS?

24. 10. 2017 16:16:10
Tak to vypadá na totální „pohřeb“ ODS, když její vedení v čele s Petrem Fialou odmítlo jakoukoliv formu spolupráce s ANO a spojilo se s Miroslavem Kalouskem, který odstupuje z čela TOP09 pro její neúspěch ve volbách.

https://www.novinky.cz/domaci/452828-ods-dala-babisovi-kosem.html . M. Kalouskovi se sice podařil před volbami geniální tah, kdy u STAN v době volební kampaně odvolal Petra Gazdíka a nahradil jej do té doby neznámým Janem Farským, aby si voliči příliš neznalí politiky nespojovali STAN s TOP09. Jak všichni víme, tento tah M. Kalouskovi vyšel, ale s odřenýma ušima.

STAN sice tímto způsobem M. Kalousek dostal do Parlamentu, ale co se týká TOP09, tak nebýt Pražáků z volebního obvodu Praha 1, už by zmizel z politické scény. Samozřejmě celkový volební výsledek 5,31% je pro TOP 09 propadákem a tak Miroslav Kalousek vymýšlí co dále.

Jeho „obětí“ se nyní stává ODS. Ta si díky V. Klausovi ml. ve volbách polepšila, ale zase ne tak rapidně, aby se dalo mluvit o nějakém úspěchu. A nebýt V. Klause ml., tak ODS pod vedením nevýrazného Petra Fialy (zato zemanofobního a rusofobního), nezískala ani 10% hlasů.

Václav Klaus ml. totiž ve volbách Petra Fialu totálně převálcoval, získal 22 614 preferenčních hlasů, když kandidoval z třetího místa pražské kandidátky. Lidé v preferenčních hlasech kroužkovali nejvíce předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který získal 48 539 hlasů a na druhém místě se umístil právě Václav Klaus mladší. Petr Fiala jako současný předseda ODS získal kroužkováním pouhých 13 003 hlasů což v preferencích stačilo až na deváté místo. Dalo by se říct, že Václav Klaus ml. svého předsedu ODS Petra Fialu naprosto „převálcoval.“

Co je však zajímavé, že Václav Klaus ml. zaujímá poněkud jiné názory než radikální prokalouskovská klika v ODS reprezentovaná právě Petrem Fialou. Svojí zemanofobií a rusofobií se tato skupina dá zařadit mezi tzv. „Pražskou kavárnu“ a jsou tímto naprosto nepřijatelní pro řadu bývalých voličů ODS (mne nevyjímaje).

Názory Václav Klause ml. jsou zase nepřijatelné pro tuto prokalouskovskou kliku. V. Klaus mladší vychází dobře s prezidentem Milošem Zemanem a je pro spolupráci s Putinovým Ruskem. Kromě toho je kritický vůči EU, stejně jako jeho otec Václav Klaus st. Z tohoto postoje je Kalouskova klika v ODS vedená Petrem Fialou úplně vedle. Mimo jiné V. Klaus ml. neslavil volební vítězství s volebním štábem ODS: https://www.blesk.cz/clanek/volby-volby-2017/501515/klaus-ml-slavil-bez-fialy-v-centru-prahy-v-baru-byl-s-prezidentovymi-muzi.html

Václavu Klausovi ml. se hlavně nelíbí, že skupina kolem Petra Fialy odmítá jakoukoliv spolupráci s vítězným ANO a chce jít do opozice. https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ods-jde-podle-vaclava-klause-mladsiho-jen-z-opozice-do-opozice-spokojen-s-tim-neni-38836

Objevila se i spekulace, že Klausovi si berou zpět ODS: https://zpravy.idnes.cz/vaclav-klaus-mladsi-volby-2017-ods-miroslav-korecky-komentar-pok-/domaci.aspx?c=A171023_114627_domaci_pas

Jak toto všechno dopadne?

Osobně předpokládám, že většině voličů ODS by zase až tolik nevadilo, kdyby ODS šla do koalice s hnutím ANO. Některé voliče by sice ztratila, ale určitě by získala více těch nových, než zůstat další 4 roky v opozici a místo Petra Fialy se de facto nechat řídit Miroslavem Kalouskem.

K vytvoření volebního bloku stran od středu doprava, který by společně zabránil tomu, aby hnutí ANO vyhrálo parlamentní volby, vyzval na konferenci Budoucnost pravice předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Strany by se podle něj měly pokusit najít i společného kandidáta na Hrad. Šéf ODS Petr Fiala reagoval vstřícně. Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/kalousek-chce-volebni-blok-pravice-fiala-je-pro-belobradek-odmitl-phd-/domaci.aspx?c=A161103_160033_domaci_kop
Nevím, co na to říct.
Pokud ODS přijme tento Kalouskův návrh, kdy se Kalousek stane praktickým šéfem ODS a odmítne názory V. Klause ml., tak mám obavy, že v příštích volbách se ODS bude potácet s výsledkem někde těsně nad 5% jako nyní TOP09. A TOP09 už se v příštích volbách nemusí dostat do Sněmovny vůbec. A koho ještě chce Kalousek získat kromě STAN a ODS do „Budoucnosti pravice?“ Jak se ukázalo, tak KDU-ČSL volili pouze bigotní katolíci a sotva se dostali do Sněmovny (kromě zájmů církví nemá KDU-ČSL co nabídnout) a některé Piráty? Se stranou, pro kterou jsou důležitá témata, jako je legalizace prodeje marihuany si to neumím představit.
Nastal totiž ještě další zásadní problém:
Ono totiž strašení Zemanem, Putinovým Ruskem a nyní i Babišem s Okamurou na české voliče nezabralo. Jinak by naši voliči nemohli dát 1,5 milionu hlasů politikovi, který je trestně stíhaný. Toto je současně i facka tzv. „nezávislé“ justici, když jí tak obrovské množství našich občanů nevěří...

Autor: Jaromír Petřík | úterý 24.10.2017 16:16 | karma článku: 38.44 | přečteno: 1897x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 629 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 387 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1341 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 910 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz