Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Profesor Drahoš se bojí Putina při prezidentských volbách

1. 12. 2017 14:35:09
„I v případě našich parlamentních voleb docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou. Nemám o tom pochyb,” řekl Drahoš.

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš potvrdil, že se sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. Bavili se o možném ovlivňování prezidentských voleb zahraničními skupinami. https://www.novinky.cz/domaci/456563-drahos-se-boji-ovlivneni-voleb.html . Konkrétní weby, ze kterých se dezinformace měly šířit, zveřejní Drahoš na svých webových stránkách. Je podle něj třeba bojovat proti ovlivňování předem. „Pan premiér (Sobotka) mě ujistil, že je si této situace vědom, že situaci berou vážně a že příslušné orgány konají,” doplnil Drahoš.

Vždy jsem si myslel, že hysterickým výkřikům amerických médií o tom, jak Putin zařídil v USA prohru Hillary Clintonové, mohou věřit lidé poněkud mdlého rozumu. V tomto jsem se kupodivu mýlil.

Toto nesmyslné tvrzení přejal nejen americký, evropský, ale i náš mainstream. Naše ČT se činila natolik, že v mnohém překonala i proslulé CNN, BBC, Reuters a další. O Rudém právu před rokem 1989 ani nemluvě.

Jak Putin mohl zařídit prohru Hillary Clintonové a vítězství Donalda Trumpa? Zatím žádná z tajných služeb nezjistila, že by Vladimír Putin v přestrojení navštívil USA a tam hlásal: „nevolte Clintonovou, volte Trumpa!“

Doposud nikdo neobjevil, že by Putin k něčemu takovému v USA kohokoliv vyzýval. A já si naivně myslel, že každý, alespoň trochu soudný člověk nemůže brát takovou pitomost opravdu vážně.

A já najednou něco podobného slyším z úst našeho prezidentského kandidáta profesora Drahoše.

Přitom, kdyby se jen trochu zamyslel, tak mu musí dojít, že největší službu Putinovi dělají právě západní média včetně těch našich a to svojí demagogií, nebo vyloženě vylhanými tvrzeními.

Lžím typu, že Putin může za občanskou válku na Ukrajině a je ohrožením celého světa může věřit jen naprosto neznalý člověk, nebo fanatik odmítající základní fakta: Že Putin ohrožuje Evropu, když sám je obkličovaný vojsky NATO a Američané vojensky obsazují evropské státy prý na jejich ochranu, tomu mohou věřit skutečně jen naprostí ignoranti faktů. Ale, že je někdo schopný uvěřit, že Putin řídí volby prezidentů cizích států už hraničí se slabomyslností.

Buď se chce profesor Drahoš zavděčit západnímu mainstremu a politice EU, nebo tomu sám opravdu věří.

To by totiž bylo daleko horší.

Co s prezidentem, který nemá vlastní názor?

Cožpak si neuvědomuje, že mainstreamová média již sklouzla do tak silné demagogie a cenzury, že nedovolí projevit svobodně názory svých oponentů a v tomto již ztratila jakoukoliv míru soudnosti? V naší ČT vidíme diskutující kteří, pokud nemají ten správný a jednotný názor na všechno, tak jsou moderátory přerušeni kdykoliv se odchýlí od předem zadaného mustru.

A některá témata jsou pro mainstream rovnou tabu, jako např. Ortel.

V Českém slavíkovi, v pěvecké soutěži projevili naši občané svoje politické názory způsobem, jako kdysi před rokem 1989.

Ortel totiž dle našeho mainstreamu prakticky neexistuje, natolik jej naše média ignorovala. O jeho vymazání z povědomí našich občanů se snaží stejně důsledně, jako kdysi normalizační komunisté v případě Marty Kubišové.

A výsledek?

Ortel poráží zpěváky a hudební skupiny, kteří jsou v našem mainstreamu dnes a denně.

Toto je názorný příklad, co si naši občané o „kvalitách“ našeho mainstreamu opravdu myslí.

A jeho majitelé se diví a svoji hloupost svádí na Putina.

Tak jsem zvědavý, která proruská média naši cenzoři zakážou, aby Putin nemohl ovlivňovat naše občany.

Pozn. Kdyby totiž byli sebekritičtí, tak zakážou sami sebe.

Ale, že se k této demonstraci hlouposti přidá i profesor Jiří Drahoš asi bude překvapením nejen pro mne, ale i pro řadu jeho příznivců.

Říká se, že hloupost a vesmír jsou nekonečné. Ale, že do tohoto rčení zapadne i profesor Drahoš mne nikdy nenapadlo a přiznám se, že mne svým vyhledáváním neexistujícího nepřítele dokonale uzemnil.

Autor: Jaromír Petřík | pátek 1.12.2017 14:35 | karma článku: 42.08 | přečteno: 1946x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 629 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 387 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.43 | Přečteno: 1341 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 910 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz