Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 9. prosince 2021 Vratislav

Profesor Drahoš se bojí Putina při prezidentských volbách

1. 12. 2017 14:35:09
„I v případě našich parlamentních voleb docházelo k ovlivňování veřejnosti ze strany médií a serverů, které jsou propojeny s ruskou tajnou službou. Nemám o tom pochyb,” řekl Drahoš.

Kandidát na prezidenta Jiří Drahoš potvrdil, že se sešel s končícím premiérem Bohuslavem Sobotkou. Bavili se o možném ovlivňování prezidentských voleb zahraničními skupinami. https://www.novinky.cz/domaci/456563-drahos-se-boji-ovlivneni-voleb.html . Konkrétní weby, ze kterých se dezinformace měly šířit, zveřejní Drahoš na svých webových stránkách. Je podle něj třeba bojovat proti ovlivňování předem. „Pan premiér (Sobotka) mě ujistil, že je si této situace vědom, že situaci berou vážně a že příslušné orgány konají,” doplnil Drahoš.

Vždy jsem si myslel, že hysterickým výkřikům amerických médií o tom, jak Putin zařídil v USA prohru Hillary Clintonové, mohou věřit lidé poněkud mdlého rozumu. V tomto jsem se kupodivu mýlil.

Toto nesmyslné tvrzení přejal nejen americký, evropský, ale i náš mainstream. Naše ČT se činila natolik, že v mnohém překonala i proslulé CNN, BBC, Reuters a další. O Rudém právu před rokem 1989 ani nemluvě.

Jak Putin mohl zařídit prohru Hillary Clintonové a vítězství Donalda Trumpa? Zatím žádná z tajných služeb nezjistila, že by Vladimír Putin v přestrojení navštívil USA a tam hlásal: „nevolte Clintonovou, volte Trumpa!“

Doposud nikdo neobjevil, že by Putin k něčemu takovému v USA kohokoliv vyzýval. A já si naivně myslel, že každý, alespoň trochu soudný člověk nemůže brát takovou pitomost opravdu vážně.

A já najednou něco podobného slyším z úst našeho prezidentského kandidáta profesora Drahoše.

Přitom, kdyby se jen trochu zamyslel, tak mu musí dojít, že největší službu Putinovi dělají právě západní média včetně těch našich a to svojí demagogií, nebo vyloženě vylhanými tvrzeními.

Lžím typu, že Putin může za občanskou válku na Ukrajině a je ohrožením celého světa může věřit jen naprosto neznalý člověk, nebo fanatik odmítající základní fakta: Že Putin ohrožuje Evropu, když sám je obkličovaný vojsky NATO a Američané vojensky obsazují evropské státy prý na jejich ochranu, tomu mohou věřit skutečně jen naprostí ignoranti faktů. Ale, že je někdo schopný uvěřit, že Putin řídí volby prezidentů cizích států už hraničí se slabomyslností.

Buď se chce profesor Drahoš zavděčit západnímu mainstremu a politice EU, nebo tomu sám opravdu věří.

To by totiž bylo daleko horší.

Co s prezidentem, který nemá vlastní názor?

Cožpak si neuvědomuje, že mainstreamová média již sklouzla do tak silné demagogie a cenzury, že nedovolí projevit svobodně názory svých oponentů a v tomto již ztratila jakoukoliv míru soudnosti? V naší ČT vidíme diskutující kteří, pokud nemají ten správný a jednotný názor na všechno, tak jsou moderátory přerušeni kdykoliv se odchýlí od předem zadaného mustru.

A některá témata jsou pro mainstream rovnou tabu, jako např. Ortel.

V Českém slavíkovi, v pěvecké soutěži projevili naši občané svoje politické názory způsobem, jako kdysi před rokem 1989.

Ortel totiž dle našeho mainstreamu prakticky neexistuje, natolik jej naše média ignorovala. O jeho vymazání z povědomí našich občanů se snaží stejně důsledně, jako kdysi normalizační komunisté v případě Marty Kubišové.

A výsledek?

Ortel poráží zpěváky a hudební skupiny, kteří jsou v našem mainstreamu dnes a denně.

Toto je názorný příklad, co si naši občané o „kvalitách“ našeho mainstreamu opravdu myslí.

A jeho majitelé se diví a svoji hloupost svádí na Putina.

Tak jsem zvědavý, která proruská média naši cenzoři zakážou, aby Putin nemohl ovlivňovat naše občany.

Pozn. Kdyby totiž byli sebekritičtí, tak zakážou sami sebe.

Ale, že se k této demonstraci hlouposti přidá i profesor Jiří Drahoš asi bude překvapením nejen pro mne, ale i pro řadu jeho příznivců.

Říká se, že hloupost a vesmír jsou nekonečné. Ale, že do tohoto rčení zapadne i profesor Drahoš mne nikdy nenapadlo a přiznám se, že mne svým vyhledáváním neexistujícího nepřítele dokonale uzemnil.

Autor: Jaromír Petřík | pátek 1.12.2017 14:35 | karma článku: 42.13 | přečteno: 1970x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.54 | Přečteno: 2433 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.52 | Přečteno: 2312 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.60 | Přečteno: 1530 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.86 | Přečteno: 1347 |

Další články z rubriky Politika

Milan Šálek

Liberalizujte zdravotní služby!

Navrhuji možnost urovnání sporu mezi příznivci a odpůrci vakcinace: Nechť se výrazně liberalizuje zdravotnictví včetně zdravotních pojišťoven, kde by důležitou roli hrála citelná spoluúčast.

8.12.2021 v 23:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 18 | Diskuse

Otto Kamm

Je módní místo do plivátka plivat na prezidenta

Tento sebestředný potměšilý stařec chátrající na těle i na duchu, jehož vztah k Rusku a Číně je podlézavý až kolaborantský, zatímco vztah k naší ústavě a ke slušným občanům přezíravý až opovržlivý....

8.12.2021 v 23:26 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 79 | Diskuse

Frantisek Stanek

Rumové pralinky nebo rumové koule 2021..022

Je doba vánoc a klidu který evokuje radostný rok 2021 který jsme všichni prožili v určitém napětí. Co zas přijde v roce 2022 bude fakt záležet jen na nás. Jak uchopíme svoje mozkové závity aby jsme předešli strachu a panice.

8.12.2021 v 20:12 | Karma článku: 2.59 | Přečteno: 77 | Diskuse

Josef Nožička

„Prohrát“ se Zemanem versus mít špatného ministra zahraničí. Co z toho je horší?

Ustoupí ve sporu o nominanta na post ministra zahraničí premiér Petr Fiala, nebo prezident Miloš Zeman? Nebo neustoupí ani jeden z nich a celý spor bude muset rozřešit Ústavní soud?

8.12.2021 v 18:12 | Karma článku: 32.51 | Přečteno: 563 | Diskuse

Jan Lněnička

Jak by měl vypadat příští prezident?

Měl by být vysoký. Mia Farrow prý svému adoptovanému synovi Ronanovi, který se chtěl stát politikem, nechala několikrát zpřelámat hnáty, aby byl vyšší. Dokázal by se někdo kvůli politické kariéře takto obětovat?

8.12.2021 v 18:09 | Karma článku: 4.53 | Přečteno: 92 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2616

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz