Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zemanovi a Babišovi odpůrci nazývají jejich příznivce starými německými nacisty

1. 01. 2018 13:27:12
Bloger Aleš Presler napsal zajímavý článek: „Zvláštní „demokratická“ doba. Člověk aby se bál přiznat, že volil Babiše, Zemana či Tomia.“ V diskusi pod tímto článkem jsem byl obviněný, že jsem „starým německým nacistou“.
Zdroj: https://presler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641125 . V tomto článku se Aleš Presler kriticky vyjadřuje k odpůrcům prezidenta Miloše Zemana, Babiše a Okamury tedy tzv. „Pražské kavárně“, jejichž příznivci se nejvíce ohánějí západní demokracií, ale ve skutečnosti svoje názorové odpůrce v diskusích agresivně napadají a všemožně urážejí. Standartem se stalo, že každého, kdo s nimi nesouhlasí, nazývají komunistou či bolševikem místo, aby se snažili použít relevantní argumenty. Jak však dokládá diskuse pod uvedeným článkem, svoji agresivitu odpůrci Miloše Zemana, Babiše a Okamury neustále stupňují.
Této diskuse jsem se účastnil i já a střetl se s názorovými odpůrci Aleše Preslera, kteří svým neurvalým chováním do slova a do písmene potvrdili pravdivost jeho blogu. Co je ale novinkou, že jsem si za svoje odlišné názory vysloužil TITUL „starý německý nacista“– cituji přesně z diskuse:
Jaromír Petřík: „Takže, toho, kdo má jiný názor než Vy, nálepkujete „starým německým nacistou, pane Švadlenko?“
Jan Švadlenka: „ Každého ne. Jenom toho, kdo je na úrovni starého německého nácka nebo českého komunisty, což jste kupříkladu vy.“ https://presler.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A171230_641125_blogidnes
Zprvu jsem nechtěl věřit svým očím, říkal jsem si, že jde snad o nějaký „úlet,“ tak jsem se pro jistotu zeptal znovu: „Takže potvrzujete, že jsem na úrovni starého německého nácka ?“
Místo omluvy jsem však dostal potvrzující odpověď:
Jan Švadlenka: To potvrzuji. Jste. Ještě dvacet let po válce asi 15 % Němců věřilo, že nacismus byl dobrý, jenom špatně proveden. Vy jste totéž, jenom u nás. Prostě je třeba počkat, protože některé nelze přesvědčit, že se opravdu hodně spletli.“
Tak jsem se stal starým německým náckem.
Doposud jsem netušil, jak daleko jsou zástupci tzv. „Pražské kavárny“ schopní zajít. Až v této diskusi jsem se to dozvěděl.
Za více než 7 let, co zde píši blogy (napsal jsem jich doposud 311) se snad ani z jednoho mého článku nedá vyčíst, že bych jakkoliv sympatizoval s německými nacisty, natož s jakoukoliv jinou pronacistickou politickou stranou. Naopak, od žádného z odpůrců našeho prezidenta Zemana jsem doposud nečetl ani slůvko odsuzující skutečné ukrajinské fašisty a nacisty, kteří vraždí Ukrajince ruského původu, ničí pomníky padlým Rudoarmějcům, pochodují Kyjevem a pojmenovávají ulice jménem Stěpana Bandery.
Organizace Svazu protifašistických bojovníků na Slovensku si stěžovala, že nejvíce ničí pomníky padlých vojáků SSSR samozvaní „demokraté“ ohánějící se slovenským prezidentem Kiskou. Ohledně ničení památníků padlých vojáků SSSR však není ani jedna stížnost na Mariana Kotlebu, či jakéhokoliv člena jeho politické strany, které Kiskovi příznivci nazývají fašisty. https://www.lidovky.cz/niceni-pomniku-je-v-kurzu-0yj-/zpravy-domov.aspx?c=A070808_105549_ln_brno_glu .
Uvidíme, kam až to podporovatelé tzv. „Pražské kavárny“ dotáhnou. Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Zemana se nedávno vyjádřil-cituji: „Jméno Zeman v nich vyvolává hrůzu. A představa dalších pěti let na Hradě je pro ně tak strašlivá, že se v nich probouzí zvířecká nenávist. A současně dodává, že zloba je výrazem primitivismu...
Takže si musíme položit otázku, kam až tato zloba a nenávist odpůrců Miloše Zemana zajde. Zda zůstane u „pouhého“ nálepkování názorových odpůrců „starými německými nacisty“ nebo vyvolají skutečnou válku.
Že jsem příliš velký pesimista?
Nikoliv.
Stačí se podívat na Ukrajinu, kde ti, kteří tuto válku rozpoutali, obviňují z jejího rozpoutání svoje oběti a tzv. „demokratický“ západ jim dává za pravdu. Jednu z hlavních tříd v Kyjevě pojmenovali po Stěpanu Banderovi. A Banderovci, jak historie dokládá, řádili na Ukrajině hůře než němečtí nacisté. Stačí ostatně shlédnout na Ukrajině zakázaný film Volyně. https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88_(film) Opozice je na Ukrajině likvidovaná (jako první byla zakázaná činnost komunistické strany) a ten, kdo nesouhlasí s banderovskými pučisty je označený za proruského zrádce, podobně jako u nás (zatím s tím rozdílem, že jinak smýšlející u nás nejsou fyzicky napadaní jako na Ukrajině. Zatím...).
Až tak daleko to tzv. „západní demokracie“ dopracovala...
Autor: Jaromír Petřík | pondělí 1.1.2018 13:27 | karma článku: 42.77 | přečteno: 3000x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.46 | Přečteno: 632 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 393 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.51 | Přečteno: 1344 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 911 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1159 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz