Zemanovi a Babišovi odpůrci nazývají jejich příznivce starými německými nacisty

1. 01. 2018 13:27:12
Bloger Aleš Presler napsal zajímavý článek: „Zvláštní „demokratická“ doba. Člověk aby se bál přiznat, že volil Babiše, Zemana či Tomia.“ V diskusi pod tímto článkem jsem byl obviněný, že jsem „starým německým nacistou“.
Zdroj: https://presler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=641125 . V tomto článku se Aleš Presler kriticky vyjadřuje k odpůrcům prezidenta Miloše Zemana, Babiše a Okamury tedy tzv. „Pražské kavárně“, jejichž příznivci se nejvíce ohánějí západní demokracií, ale ve skutečnosti svoje názorové odpůrce v diskusích agresivně napadají a všemožně urážejí. Standartem se stalo, že každého, kdo s nimi nesouhlasí, nazývají komunistou či bolševikem místo, aby se snažili použít relevantní argumenty. Jak však dokládá diskuse pod uvedeným článkem, svoji agresivitu odpůrci Miloše Zemana, Babiše a Okamury neustále stupňují.
Této diskuse jsem se účastnil i já a střetl se s názorovými odpůrci Aleše Preslera, kteří svým neurvalým chováním do slova a do písmene potvrdili pravdivost jeho blogu. Co je ale novinkou, že jsem si za svoje odlišné názory vysloužil TITUL „starý německý nacista“– cituji přesně z diskuse:
Jaromír Petřík: „Takže, toho, kdo má jiný názor než Vy, nálepkujete „starým německým nacistou, pane Švadlenko?“
Jan Švadlenka: „ Každého ne. Jenom toho, kdo je na úrovni starého německého nácka nebo českého komunisty, což jste kupříkladu vy.“ https://presler.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A171230_641125_blogidnes
Zprvu jsem nechtěl věřit svým očím, říkal jsem si, že jde snad o nějaký „úlet,“ tak jsem se pro jistotu zeptal znovu: „Takže potvrzujete, že jsem na úrovni starého německého nácka ?“
Místo omluvy jsem však dostal potvrzující odpověď:
Jan Švadlenka: To potvrzuji. Jste. Ještě dvacet let po válce asi 15 % Němců věřilo, že nacismus byl dobrý, jenom špatně proveden. Vy jste totéž, jenom u nás. Prostě je třeba počkat, protože některé nelze přesvědčit, že se opravdu hodně spletli.“
Tak jsem se stal starým německým náckem.
Doposud jsem netušil, jak daleko jsou zástupci tzv. „Pražské kavárny“ schopní zajít. Až v této diskusi jsem se to dozvěděl.
Za více než 7 let, co zde píši blogy (napsal jsem jich doposud 311) se snad ani z jednoho mého článku nedá vyčíst, že bych jakkoliv sympatizoval s německými nacisty, natož s jakoukoliv jinou pronacistickou politickou stranou. Naopak, od žádného z odpůrců našeho prezidenta Zemana jsem doposud nečetl ani slůvko odsuzující skutečné ukrajinské fašisty a nacisty, kteří vraždí Ukrajince ruského původu, ničí pomníky padlým Rudoarmějcům, pochodují Kyjevem a pojmenovávají ulice jménem Stěpana Bandery.
Organizace Svazu protifašistických bojovníků na Slovensku si stěžovala, že nejvíce ničí pomníky padlých vojáků SSSR samozvaní „demokraté“ ohánějící se slovenským prezidentem Kiskou. Ohledně ničení památníků padlých vojáků SSSR však není ani jedna stížnost na Mariana Kotlebu, či jakéhokoliv člena jeho politické strany, které Kiskovi příznivci nazývají fašisty. https://www.lidovky.cz/niceni-pomniku-je-v-kurzu-0yj-/zpravy-domov.aspx?c=A070808_105549_ln_brno_glu .
Uvidíme, kam až to podporovatelé tzv. „Pražské kavárny“ dotáhnou. Jiří Ovčáček, mluvčí prezidenta Zemana se nedávno vyjádřil-cituji: „Jméno Zeman v nich vyvolává hrůzu. A představa dalších pěti let na Hradě je pro ně tak strašlivá, že se v nich probouzí zvířecká nenávist. A současně dodává, že zloba je výrazem primitivismu...
Takže si musíme položit otázku, kam až tato zloba a nenávist odpůrců Miloše Zemana zajde. Zda zůstane u „pouhého“ nálepkování názorových odpůrců „starými německými nacisty“ nebo vyvolají skutečnou válku.
Že jsem příliš velký pesimista?
Nikoliv.
Stačí se podívat na Ukrajinu, kde ti, kteří tuto válku rozpoutali, obviňují z jejího rozpoutání svoje oběti a tzv. „demokratický“ západ jim dává za pravdu. Jednu z hlavních tříd v Kyjevě pojmenovali po Stěpanu Banderovi. A Banderovci, jak historie dokládá, řádili na Ukrajině hůře než němečtí nacisté. Stačí ostatně shlédnout na Ukrajině zakázaný film Volyně. https://cs.wikipedia.org/wiki/Voly%C5%88_(film) Opozice je na Ukrajině likvidovaná (jako první byla zakázaná činnost komunistické strany) a ten, kdo nesouhlasí s banderovskými pučisty je označený za proruského zrádce, podobně jako u nás (zatím s tím rozdílem, že jinak smýšlející u nás nejsou fyzicky napadaní jako na Ukrajině. Zatím...).
Až tak daleko to tzv. „západní demokracie“ dopracovala...
Autor: Jaromír Petřík | pondělí 1.1.2018 13:27 | karma článku: 42.77 | přečteno: 3020x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Petr Fiala z ODS odsoudil Babiše bez soudu, chová se jako bolševici v padesátých letech

Babiš musí odstoupit! MUSÍ, MUSÍ, MUSÍ, hřímá Petr Fiala z ODS. Podobně hřímali i radikální bolševici v padesátých letech, kdy bez soudu odsuzovali sobě nepohodlné lidi, kteří jim stáli v cestě.

14.11.2018 v 13:14 | Karma článku: 43.38 | Přečteno: 2709 | Diskuse

Jaromír Petřík

Dopadne Milan Kundera stejně jako Jarek Nohavica?

Současný mainstream je nepříčetný ze setkání Andreje Babiše s Milanem Kunderou. Problém však je, že nejen Andrej Babiš se v minulosti zapletl s komunistickým režimem, Milan Kundera byl členem KSČ v letech 1948-1950.

12.11.2018 v 9:23 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1261 | Diskuse

Jaromír Petřík

Vyznamenání Pussy Riott schvalujeme, Jarka Nohavicu zatracujeme...

Je zajímavé, jaké hysterické emoce budí vyznamenání Jarka Nohavici z rukou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Rusofobové, jako by se ze svojí nenávisti doslova pominuli...

5.11.2018 v 14:55 | Karma článku: 43.45 | Přečteno: 2362 | Diskuse

Jaromír Petřík

Vyznamenání pachatelů vražd schvalujeme, vyznamenání Ondráčka vadí

Komunistický politik Zdeněk Ondráček obdržel od Českého svazu bojovníků za svobodu pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu. Obratem se strhl ve všech mainstreamovýách médiích hrozný povyk.

22.10.2018 v 10:56 | Karma článku: 38.51 | Přečteno: 1945 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Sedláček

Respektuj svého nepřítele

Nepřítelem může být názorový oponent, sok v lásce, voják na druhé straně fronty, partner či příslušník jiné politické strany nebo sama příroda.

10.12.2018 v 20:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 56 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko podpořilo muslimské teroristy proti Izraeli

Rezoluce OSN odsuzující palestinské teroristické hnutí Hamás za raketové útoky proti Izraeli neprošla ve Valném shromáždění. Znění navržené USA podpořilo 87 zemí, 57 jich bylo proti a 33 států se hlasování zdrželo.

10.12.2018 v 18:57 | Karma článku: 25.45 | Přečteno: 607 | Diskuse

Michal Okrouhlík

Plošné slevy jsou zlem dnešní doby

Toto se týká nejen dnešní marketingové propagační masáže prodejů, ale týká se to i dnešních politických rozhodnutí. Jsou slevy v plošné míře potřebné?

10.12.2018 v 18:09 | Karma článku: 8.17 | Přečteno: 323 | Diskuse

Milan Šarapatka

Waterloo prezidenta Macrona

Ještě třírohý klobouk, případně také ruka zastrčená za klopu kabátu a podobnost Macrona s Napoleonem by byla dokonalá. Jen v jeho zájmu doufám, že se Brigitta, na rozdíl od Josephiny, řádně myje.

10.12.2018 v 16:18 | Karma článku: 36.19 | Přečteno: 1222 | Diskuse

Libor Čermák

Prokavárensky uvědomělé rádoby elity u mne vždy drasticky klesnou

Také jste si všimli, že se na internetu každou chvíli objevují "uvědomělé" nejen umělecké rádoby elity, které mezi sebou závodí v tom, kdo se například více naveze do našeho pana prezidenta? Mne už to připadá velmi trapné.

10.12.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.11 | Přečteno: 1882 |
Počet článků 341 Celková karma 40.56 Průměrná čtenost 2624
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Najdete na iDNES.cz