Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyvolají politikové ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN „Pražský Majdan?“

7. 03. 2018 13:53:05
Zdeněk Ondráček se se po nevybíravém a nedemokratickém nátlaku na jeho odstoupení od politiků výše uvedených politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě.“

„Občas je třeba se nekompromisně postavit zlu, bojovat společně za demokratické hodnoty. A to jsme udělali a dotlačili komunistu Ondráčka k odstoupení,“ uvedla první dáma ODS Alexandra Udženija: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/528492/mlaticka-ondracek-konci-bal-se-pry-o-deti-pravici-nadaval-do-zumpy.html

Jenže u tohoto výroku hned nastává problém, pokud se paní Udženija ohání demokratickými hodnotami.

Demokratickou hodnotou je přece rozhodnutí svobodně a demokraticky zvoleného Parlamentu. A Zdeněk Ondráček přece byl demokraticky zvolený většinou poslanců, kteří v Parlamentu hlasovali.

A byl náš Parlament svobodně a demokraticky zvolený?

Pokud ano, potom platí jeho rozhodnutí. Takže:

  1. Buď je náš Parlament nelegitimní, nebo

  2. Paní Udženija lže

  3. Třetí možnost není

A co jsou to ty demokratické hodnoty, o kterých mluví paní Udženija?

Zpochybňování rozhodnutí legitimního a demokraticky zvoleného Parlamentu a protlačení zájmů menšiny působením na nízké pudy některých našich občanů?

Jeden z diskutujících v diskusi napsal, že právo shromažďovací patří k základním lidským právům. Pokud bychom jej vzali za slovo, tak by toto právo patřilo i pochodu milicionářů v únoru 1948.

Tehdy také menšina pomohla prosadit nátlakem svoje zájmy.

A co se týká nátlakových demonstrací proti Ondráčkovi, moc by mne zajímal počet podpisů za jeho odstoupení, protože mám obavy, že jich bude podstatně méně, než byla podpora komunistů v únoru 1948. Navíc za situace, když byl Ondráček zvolen Parlamentem, jehož součástí jsou politické strany ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN...

Cituji slova generála Hynka Blaška: „Nyní nejnověji Ondráček-‚mlátička‘: Vyhnat, zavřít, dehonestovat do desátého kolena. Kde byli všichni ti, kterým leží na srdci ohrožení demokracie při hlasování? Nebylo to náhodou záměrně s cílem využít volbu k bezprecedentní destabilizaci státu?“

Má tedy zdeněk Ondráček pravdu, když se o politicích z již jmenovaných politických stran vyjádřil jako o „demokratické žumpě?“ A má pravdu Zbyněk Stanjura, když v diskusi odmítl slova komunisty Skály, co napáchala současná demokracie v Srbsku, Iráku a Libyi, že se to netýká naší země?

Naší země se to sice přímo netýká, ale demokracie, kterou se Stanjura a spol. ohánějí se to bohužel přímo týká.

Možná nemáme tak daleko ke Kyjevskému Majdanu, který se uvedení politikové snaží vyvolat i u nás. Jejich hlavním cílem totiž není komunista Ondráček ale náš prezident Miloš Zeman a Andrej Babiš.

Dav na Václaváku, se kterým podle Stanjury údajně politikové neměli nic společného přece nejvíce řval po odstoupení Miloše Zemana a Andreje Babiše.

A někteří zastánci „demokracie“ se dokonce otevřeně vyjadřují, že si přejí smrt prezidenta Zemana. Možná se mýlím, ale jak jinak si mám přebrat tento příspěvek – cituji:

„Michal Kanda: Nikomu jsem nikdy nepřál nic zlého. Dnes však doufám, že celých pět let tady Zeman strašit nebude.“ https://blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180306_652599_blogidnes

V Kyjevě byl násilím svržený demokraticky zvolený prezident a jak Ukrajina dopadla?

Následoval zákaz opozičních politických stran, pronásledování a vraždy názorových odpůrců, cenzura v médiích, o propadu ekonomiky ani nemluvě.

Všechno zlé sice západní „demokracie“ svedla na Putina, ale nikdo zatím nedoložil fakt, že by za Majdanem a násilném svržením prezidenta Janukovyče stál skutečně Putin, když se v Kyjevě jako na běžícím páse střídali západní politikové...

Nevím, ale fakta dokazují, že právě ti, kteří se demokracií nejvíce zaklínají a mají jí lidově řečeno „plnou hubu,“ tak právě ti se nejvíce nedemokraticky chovají.

A pokud porovnáme jejich rétoriku, tak normalizační komunisté v sedmdesátých letech proti nim byli učinění beránkové. Agresivní projevy těchto současných „demokratů“ silně připomínají projevy radikálních bolševiků z padesátých let.

Na závěr:

Budeme následovat osudu Ukrajiny, když se politickým stranám, které ve svobodných volbách utrpěly porážku (ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN) podaří vyvolat „Pražský Majdan,“ nebo u nás zvítězí skutečná demokracie a zdravý rozum?

Autor: Jaromír Petřík | středa 7.3.2018 13:53 | karma článku: 41.79 | přečteno: 1987x


Další články blogera

Jaromír Petřík

Svrhnou řvoucí hysterikové v ulicích Babišovu vládu jako na Slovensku či Ukrajině?

Babišova vláda po dlouhé době získala důvěru ve Sněmovně za podpory komunistů, z čehož se komunistobijci, jak ve Sněmovně, tak v ulicích Prahy, ale i zde na blogu mohou pominout, soudě podle jejich hysterických projevů.

13.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 44.90 | Přečteno: 4019 | Diskuse

Jaromír Petřík

Mohou Britové beztrestně vraždit „Gastarbeitery“ z východu?

Český občan, žijící ve Velké Británii byl ubitý řetězem za drobný slovní konflit na ulici. Vraždy jako nejtěžší zločiny byly a jsou tvrdě trestány ve všech režimech, vládu německého nacismu nevyjímaje. Ne tak ve Velké Británii.

10.7.2018 v 11:36 | Karma článku: 43.69 | Přečteno: 2745 | Diskuse

Jaromír Petřík

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

4.7.2018 v 18:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 2059 | Diskuse

Jaromír Petřík

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.

27.6.2018 v 10:56 | Karma článku: 37.73 | Přečteno: 1572 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

František Chalupa

Bůh žehnej diskriminaci!

Jednou z nejkrásnějších lidských přirozeností je schopnost diskriminovat. Diskriminaci neboli rozlišování se učím od dob, kdy jsem vypadl z maminky.

22.7.2018 v 20:04 | Karma článku: 26.59 | Přečteno: 635 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Sarkozy ve službách mezinárodních teroristů - pluk. Kaddáfího a podpluk. KGB Putina

Otevřením hranic pro mezinárodní obchod, založeném na rychlosti a anonymitě, se pod dohledem mj. WTO, MMF, Světové banky, a GAFI otevřely i hranice pro mezinárodní praní špinavých peněz státy samotnými z obchodu z jaderné

22.7.2018 v 18:27 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 394 | Diskuse

Ladislav Cihlář

Europoslanec pan Pospíšil v tom pěkně "lítá".

Už začínáme vážně brát na vědomí, že to s naší demokracií jde s kopce, jen zbývá určit kde je v tomto případu zakopaný pes.

22.7.2018 v 18:21 | Karma článku: 31.58 | Přečteno: 1349 | Diskuse

Martin Mařák

Havel, největší vizionář století

Steve Bannon má v plánu se svou neziskovkou The Movement, která bude v Bruselu, ovládnout tzv. národoveckou scénu v EU, získat vliv v evropském parlamentu a přetvořit EU ke svému obrazu.

22.7.2018 v 16:36 | Karma článku: 14.89 | Přečteno: 912 | Diskuse

František Chalupa

EU - továrna na nacionalisty

Pro všechny, kteří stále ještě tápají, kde že se na světě berou ty úžasné myšlenkové směry, přináším vysvětlení. Vysvětlení nejlépe uvést na příkladu, proto vám předkládám podrobný postup výroby ukázkového nacionalisty.

22.7.2018 v 12:32 | Karma článku: 33.53 | Přečteno: 1161 | Diskuse
Počet článků 331 Celková karma 39.91 Průměrná čtenost 2628
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.
Najdete na iDNES.cz