Stane se Saša Mitrofanov „hovniválem“ naší žurnalistiky?

31. 05. 2018 11:50:14
V našem mainstreamu působí nemálo rusofobních fanatiků, kteří jsou doslova posedlí svojí nenávistí k Rusku a Putinovi. Jefim Fištejn, Luboš Palata či Saša Mitrofanov jsou asi ta nejznámější jména.

Uvedení novináři si neodpustí sebemenší příležitost, aby rétorikou radikálních bolševiků z padesátých let psali nenávistné články proti současnému Rusku a hlavně prezidentu Putinovi. Kauzy jako Nikulin, otrava Skripalových, údajné použití chemických bojových látek v Sýrii Asadem, podpora ukrajinského totalitního režimu a naprosté mlčení o zločinech páchanými současnou západní „demokracií.“ Asi taková je „práce“ uvedených „novinářů.“

Uvedu do očí bijící příklad jejich „práce“, kdy Rusko představilo 17 údajných svědků v sídle Organizace pro zákaz chemických zbraní v Haagu, čímž se snažilo vyvrátit tvrzení Západu, že syrský řežím Bašára Assada učinil 7. dubna 2018 chemický útok. Británie a její spojenci odmítli účast na brífinku organizovaného Ruskem v sídle OPCW v Haagu, kam ruská strana přivezla Syřany, kteří svědčili o tom, že v Dúmě nebyl žádný chemický útok, uvádí The Guardian. https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/chemicky-utok-v-syrii-zinscenovala-britanie-prohlasil-rusky-generalmajor_1804131804_miz .

https://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_pro_z%C3%A1kaz_chemick%C3%BDch_zbran%C3%AD .

Západ však odmítl uznat toto svědectví přímých svědků: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/desive-zabery-z-duma-pokud-se-potvrdi-utok-plynem-zadaji-usa-zakrok-proti-syrii-44722 .

Veškerý západní i náš mainstream o tomto mlčel a Saša Mitrofanov samozřejmě též.

Zato USA s Británií a Francií podnikly pod touto vylhanou záminkou na Sýrii raketový útok, čímž daly na frak i demagogii německých nacistů v případě Gliwice a navíc se dopustily válečného zločinu.

O tomto válečném zločinu západní novináři mlčeli a Saša Mitrofanov též.

Uvedení „novináři“ jsou však za podporu západních "vládců světa" náležitě odměňovaní všemožnými novinářskými cenami:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Alexandr_Mitrofanov

https://cs.wikipedia.org/wiki/Jefim_Fi%C5%A1tejn

https://cs.wikipedia.org/wiki/Lubo%C5%A1_Palata

Jsou odměňováni za doslova paranoidní rusofobní hysterii, která se na nás každý den valí ze všech mainstremových médií s Českou televizí v čele. Opravdu učenliví žáci, kteří známý Goebelsův výrok, že 100x opakovaná lež se stane pravdou, plní na tisíce procent.

Ale, nyní si Saša Mitrofanov opravdu naběhl.

Včera hřímal o vraždě ruského novináře Arkadije Babčenka slovy – cituji: „Včera byl v Kyjevě zabit výstřelem do zad člověk, kterému můžeme říkat legenda opravdové ruské žurnalistiky. Byl to neuvěřitelný a vzácný zjev. Druhý takový neexistoval. Byl dobrovolná bílá vrána mezi vránami, které braly svou barvu jako danost, které se nelze nikdy zbavit. Bílá vrána byl Arkadij proto, že jako jediný ruský novinář odmítl přistoupit na zásadu „všichni jsme Rusové“ a „co jsme si, to jsme si“, která jinak vládne v domácí novinařině.“

Pokračuji dalšími citacemi z článku Saši Mitrofanova: „Je to signál, jak píše jeden známý hovnivál z Komsomolské pravdy, pro všechny, kdo odjeli ze země a mysleli si, že si zajistili bezpečnost. Hovnivál možná má pravdu. Jenže není to jen signál. Je to teroristický útok na novinářskou obec jak v Rusku, tak na Ukrajině.“ https://www.novinky.cz/komentare/473528-ocima-sasi-mitrofanova-vystrel-do-zad-umlceni-odvazneho-hlasu.html

A teď se ukazuje, že ten „hovnivál“ z Komsomolské Pravdy měl pravdu a naopak jako hovnivál naší žurnalistiky se ukazuje právě Saša Mitrofanov, když se prokázalo, že k žádné vraždě Babčenka nedošlo a celá záležitost byla zinscenovaná ukrajinskými tajnými službami.

Tisková konference ohledně této záležitosti vysílaná naší ČT byla opravdu výživná.

Ukrajinský ministr vnitra blábolil o plánu ruských tajných služeb o vraždění bývalých ruských novinářů (z pohledu svojí vlasti je totiž Babčenko vlastizrádce) a o tom, jak Babčenka zachránili zinscenováním jeho vraždy. Nevím, co tím Ukrajina sleduje, možná chce přidat svůj střípek do rusofobní hysterie Západu, protože mistrovství světa ve fotbale v Rusku se blíží a je potřeba překazit je za jakoukoliv cenu.

Dnes náš mainstream přišel s těmito zprávami:

Ukrajinská i přední světová média v úterý barvitě líčila Babčenkovu vraždu a jak jeho tělo leží na zemi v tratolišti krve. Babčenko měl být podle úterních zpráv chladnokrevně zastřelen třemi ranami do zad. Vše ale bylo jen nahrané. K rychlému objasnění zločinu vyzývaly západní státy i Kreml. Podle středečního vyjádření ruského ministerstva zahraničí má historka ohledně pokusu o zavraždění Babčenka v Kyjevě za cíl propagandistický účinek.“ https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/473584-zavrazdeny-rusky-novinar-je-zivy-jeho-smrt-tajna-sluzba-zinscenovala.html

Myslím si, že dalšího mého komentáře netřeba, tak ocituji některé názory čtenářů:

Alena Komárková, Praha: „takže se vůbec nepletli zdejší přispěvatelé, kteří psali včera rovnou, že to byla inscenace ukronáckovské tajné služby...ani já se v jejím hodnocení nepletu.“

Roman Černý, Hradec Králové: „alespoň vidíme, jaká je v médiích publikována "pravda"... Manipulace, lži, polopravdy....kdo jim ještě může věřit?

Milan Pučok, Orlová: „Teda to je propaganda, Goebels byl proti tomu úplný břídil.“

https://www.novinky.cz/diskuse?id=527748&articleId=/zahranicni/evropa/473584-zavrazdeny-rusky-novinar-je-zivy-jeho-smrt-tajna-sluzba-zinscenovala.html§ionId=742&page=2

Osobně jsem zvědavý na další článek Saši Mitrofanova o „hovniválech“ z Komsomolské Pravdy. Zatím mi připadá, že se „hovniválem“ naší žurnalistiky stává on sám.

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 31.5.2018 11:50 | karma článku: 41.69 | přečteno: 2034x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Petr Fiala z ODS odsoudil Babiše bez soudu, chová se jako bolševici v padesátých letech

Babiš musí odstoupit! MUSÍ, MUSÍ, MUSÍ, hřímá Petr Fiala z ODS. Podobně hřímali i radikální bolševici v padesátých letech, kdy bez soudu odsuzovali sobě nepohodlné lidi, kteří jim stáli v cestě.

14.11.2018 v 13:14 | Karma článku: 43.38 | Přečteno: 2709 | Diskuse

Jaromír Petřík

Dopadne Milan Kundera stejně jako Jarek Nohavica?

Současný mainstream je nepříčetný ze setkání Andreje Babiše s Milanem Kunderou. Problém však je, že nejen Andrej Babiš se v minulosti zapletl s komunistickým režimem, Milan Kundera byl členem KSČ v letech 1948-1950.

12.11.2018 v 9:23 | Karma článku: 35.83 | Přečteno: 1261 | Diskuse

Jaromír Petřík

Vyznamenání Pussy Riott schvalujeme, Jarka Nohavicu zatracujeme...

Je zajímavé, jaké hysterické emoce budí vyznamenání Jarka Nohavici z rukou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Rusofobové, jako by se ze svojí nenávisti doslova pominuli...

5.11.2018 v 14:55 | Karma článku: 43.45 | Přečteno: 2362 | Diskuse

Jaromír Petřík

Vyznamenání pachatelů vražd schvalujeme, vyznamenání Ondráčka vadí

Komunistický politik Zdeněk Ondráček obdržel od Českého svazu bojovníků za svobodu pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu. Obratem se strhl ve všech mainstreamovýách médiích hrozný povyk.

22.10.2018 v 10:56 | Karma článku: 38.51 | Přečteno: 1945 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Josef Sedláček

Respektuj svého nepřítele

Nepřítelem může být názorový oponent, sok v lásce, voják na druhé straně fronty, partner či příslušník jiné politické strany nebo sama příroda.

10.12.2018 v 20:38 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 68 | Diskuse

Jan Ziegler

Rusko podpořilo muslimské teroristy proti Izraeli

Rezoluce OSN odsuzující palestinské teroristické hnutí Hamás za raketové útoky proti Izraeli neprošla ve Valném shromáždění. Znění navržené USA podpořilo 87 zemí, 57 jich bylo proti a 33 států se hlasování zdrželo.

10.12.2018 v 18:57 | Karma článku: 26.47 | Přečteno: 631 | Diskuse

Michal Okrouhlík

Plošné slevy jsou zlem dnešní doby

Toto se týká nejen dnešní marketingové propagační masáže prodejů, ale týká se to i dnešních politických rozhodnutí. Jsou slevy v plošné míře potřebné?

10.12.2018 v 18:09 | Karma článku: 8.64 | Přečteno: 324 | Diskuse

Milan Šarapatka

Waterloo prezidenta Macrona

Ještě třírohý klobouk, případně také ruka zastrčená za klopu kabátu a podobnost Macrona s Napoleonem by byla dokonalá. Jen v jeho zájmu doufám, že se Brigitta, na rozdíl od Josephiny, řádně myje.

10.12.2018 v 16:18 | Karma článku: 36.27 | Přečteno: 1231 | Diskuse

Libor Čermák

Prokavárensky uvědomělé rádoby elity u mne vždy drasticky klesnou

Také jste si všimli, že se na internetu každou chvíli objevují "uvědomělé" nejen umělecké rádoby elity, které mezi sebou závodí v tom, kdo se například více naveze do našeho pana prezidenta? Mne už to připadá velmi trapné.

10.12.2018 v 11:17 | Karma článku: 41.16 | Přečteno: 1890 |
Počet článků 341 Celková karma 40.56 Průměrná čtenost 2624
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Najdete na iDNES.cz