Nahradí Piráti TOP09?

24. 01. 2019 9:57:09
Piráti se bijí za odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta ČR a proti zdanění církevních restitucí jako lvi. Dá se říct, že jsou radikální stejně jako TOP09 a z komunistů a Miloše Zemana jsou doslova nepříčetní.

Předseda klubu Pirátů Jakub Michálek mluvil o možnosti zřídit vyšetřovací komisi, v extrémním případě začít proces impeachmentu proti našemu prezidentovi Miloši Zemanovi: https://www.novinky.cz/domaci/495253-odvolat-zemana-neprehanejte-brzdi-ods-piraty.html

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík zase v případě zdanění církevních restitucí vysvětloval, proč jeho strana zdanění nepodpoří. „Vláda nedoložila předražení církevních restitucí v době, kdy byly přijímány. „Chcete zavřít hubu komunistům, aby podpořili vládu,” vzkázal Ferjenčík představitelům vládní koalice.“

https://www.novinky.cz/domaci/495272-kscm-ve-snemovne-protlacila-zdaneni-cirkevnich-restituci.html

Názor s největší podporou čtenářů:

Jaroslav Sejkora, Praha, St, 23. ledna 2019, Souhlasím /Nesouhlasím: +615 / -16

Nezapomínejme, že zákon o církevních restitucích prošel ve sněmovně pouze jediným hlasem, a to hlasem kriminálníka, kterého si ODS nechala přivézt z kriminálu jen na samotný akt hlasování. Pak zase "šupajdil" nazpět. (Copak asi za to dostal ?) Už jen proto jsou církevní restituce jedna velká lumpárna.“

Jde sice o trochu nepřesné tvrzení, protože církevní restituce byly prosazené 2 hlasy a poslanec Pekárek na hlasování nebyl přivezený z kriminálu, ovšem krátce po odhlasování PRO si skutečně šel do kriminálu „sednout.“

Druhý poslanec Jaroslav Škárka v té době byl nepravomocně odsouzený za přijetí úplatku. Obzvláště pikantní je jeho vyjádření, které mi napsal do diskuse -cituji: „ "Pane Petříku, byť považuji církevní restituce za zhovadilost a dnes bych si nafackoval za hlas "pro", ale v tehdejší situaci jsem tak musel hlasovat, tak vás chci upozornit, že ve straně "LIDEM" jsem nikdy nebyl a nemohl jsem tedy za ně ani hlasovat. Jaroslav Škárka."

Na můj dotaz, proč poslanec Škárka MUSEL hlasovat PRO, jsem se již odpověď nedozvěděl.

Už jen z těchto důvodů by mělo být v právním státě napadnutelné přijetí zákona za takových okolností.

A jak nedávno přednesl premiér Babiš, církevní restituce byly předražené o 54miliard: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cirkevni-restituce-jsou-podle-babise-predrazene-o-54-miliard-korun.A160411_102905_domaci_kop . Že je to pravda, dokládá výše náhrad za zemědělskou půdu ve výši 44,40 Kč/m2 oproti tržním 7-15,- Kč/m2, v případě lesů 27,70 Kč/m2 oproti tržním 1 - 7,- Kč/m2, to bylo ještě horší. Výše církevních náhrad na 1 našeho občana včetně nemluvňat vychází kolem 10.000,-Kč. https://www.novinky.cz/domaci/324995-cssd-stat-nadcenil-parcely-cirkve-preplaci-o-desitky-miliard.html

O tom, jak církve v minulosti přišly k majetku a co si nárokují, bez ohledu na fakta, historii a jakoukoliv morálku velice kvalifikovaně popsal ve svojí knize „Ve znamení kříže“ Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček.

Zastánci církví a jejich požadavků se projevují velmi agresivně, ať již ve Sněmovně, nebo zde na blogu. Dá se říct, že si svými projevy nijak nezadají se sekernickými bolševiky v padesátých letech, což dokládají jejich diskusní příspěvky - cituji i s pravopisnými chybami: Lukáš Fikr: „Dalsi cin co me utvrzuje v tom, ze "revoluce" v listopadu 1989 nemela byt sametova, ale konopna a, ze spravny komunista by mel merit tri a pul metru.“https://vlkdavid.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190123_697673_blogidnes&razeni=vlakno . Nevím, co k tomu dodat. Vzhledem k tomu, že ke konci roku 1989 bylo v KSČ třičtvrti milionů našich občanů, tak dalšího komentáře snad netřeba.

„Tomáš Vodvářka: No, pakliže to posvětí Ústavní soud, k němuž to dorazí, pak zbývá emigrace, protože žít ve státě, kde se mění schválené zákony jen proto, že jeden bolševik má strach z jiného bolševika, je silně přes čáru.Čím dál tím více lituji, že sametová revoluce byla opravduněžná.“https://vlkdavid.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190123_697673_blogidnes

Co myslí autor tou poslední větou? Procesy, popravy po vzoru bolševiků z padesátých let? Nebo snad, jak píše, že jeden bolševik má strach z jiného bolševika, tak pokládá i zastánce církevních restitucí za jiného bolševika?

Já jen podotýkám, že jak Lukáš Fikr, tak Tomáš Vodvářka se na blogu prezentují jako hluboce věřící křesťané.

Na zemanofobii, rusofobii a komunistobijectví mají založenou svoji politiku TOP09 a STAN. Pozn. Za součást TOP09 se dá brát i STAN, které vede Petr Gazdík, jež v minulosti kandidoval za STAN a TOP09.

Od Pirátů, kteří se dostali do Sněmovny s nečekaně vysokým volebním ziskem se očekávalo, jak se lidově říká „nový vítr.“ Zpočátku se zdálo, že je to strana, která by snad něco nového do politiky mohla přinést, ovšem stále častěji začala kopírovat politiku TOP09. A řekněme si na rovinu, že politikou TOP09 kromě zemanofobie, rusofobie a komunistobijectví nic jiného není.

To, že mám pravdu, dokládá fakt, že se Piráti stali „miláčky“ mediálního mainstreamu, stejně jako TOP09. Každý člověk, alespoň trošku se zajímající o politiku si musí uvědomit, jak např. z naší ČT od rána do večera neslyší nic jiného, než tažení proti Miloši Zemanovi, komunistům, o Andreji Babišovi ani nemluvě. Naproti tomu nepamatuji, že by v minulosti cokoliv negativního vytáhli na TOP09. A o Pirátech se mainsteam též vyjadřuje velmi pochvalně a neslyšíme slovo kritiky. Dá se z toho usoudit, že za potápějící se TOP09, (kterou již nevolí nikdo, kromě Pražáků), si mainstream našel náhradu v podobě Pirátů.

Co Vy na to, vážení čtenáři?

Budete volit Piráty, kteří předpokládají, že se stanou vítězi příštích voleb? Nebo, Piráty spíše pokládáte za „juniorku“ TOP09, jak se vyjádřil Tomio Okamura:https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/pir%C3%A1ti-se-sma%C5%BE%C3%AD-ve-vlastn%C3%AD-%C5%BElu%C4%8Di-jako-pap%C3%ADrov%C3%AD-%C4%8Dert%C3%ADci-vyskakuj%C3%AD-pir%C3%A1ti-na-spd-c/1777245612286246/

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 24.1.2019 9:57 | karma článku: 38.48 | přečteno: 1444x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma článku: 36.35 | Přečteno: 1368 |

Jaromír Petřík

Bude Tomáš Czernin z TOP09 v čele puče proti Babišovi?

Žádný pučista nikdy nepřizná, že byl skutečným pučistou ale řekne, že reagoval na hněv lidu. A když proběhl násilný puč v souladu se zájmy současné západní demokracie, nikdy nebyli původci převratu volaní k zodpovědnosti za mrtvé.

1.7.2019 v 13:06 | Karma článku: 40.10 | Přečteno: 1554 |

Jaromír Petřík

Je zmanipulovaný dav na Letné obrazem celé naší společnosti?

„Omyl tisíců vždy uhájí své právo proti pravdě jednotlivce“ uvádí citát Stefana Zweiga. Manipulace s davy jsou známé od pradávna. Charismatičtí řečníci povolávali davy lidí do zbraně a k revolucím všeho druhu.

26.6.2019 v 9:22 | Karma článku: 43.35 | Přečteno: 2586 |

Jaromír Petřík

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

24.6.2019 v 9:04 | Karma článku: 43.77 | Přečteno: 2711 |

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 540 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 371 | Diskuse

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 353 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 328 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 358 Celková karma 40.89 Průměrná čtenost 2599

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz