Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Nahradí Piráti TOP09?

24. 01. 2019 9:57:09
Piráti se bijí za odvolání Miloše Zemana z funkce prezidenta ČR a proti zdanění církevních restitucí jako lvi. Dá se říct, že jsou radikální stejně jako TOP09 a z komunistů a Miloše Zemana jsou doslova nepříčetní.

Předseda klubu Pirátů Jakub Michálek mluvil o možnosti zřídit vyšetřovací komisi, v extrémním případě začít proces impeachmentu proti našemu prezidentovi Miloši Zemanovi: https://www.novinky.cz/domaci/495253-odvolat-zemana-neprehanejte-brzdi-ods-piraty.html

Pirátský poslanec Mikuláš Ferjenčík zase v případě zdanění církevních restitucí vysvětloval, proč jeho strana zdanění nepodpoří. „Vláda nedoložila předražení církevních restitucí v době, kdy byly přijímány. „Chcete zavřít hubu komunistům, aby podpořili vládu,” vzkázal Ferjenčík představitelům vládní koalice.“

https://www.novinky.cz/domaci/495272-kscm-ve-snemovne-protlacila-zdaneni-cirkevnich-restituci.html

Názor s největší podporou čtenářů:

Jaroslav Sejkora, Praha, St, 23. ledna 2019, Souhlasím /Nesouhlasím: +615 / -16

Nezapomínejme, že zákon o církevních restitucích prošel ve sněmovně pouze jediným hlasem, a to hlasem kriminálníka, kterého si ODS nechala přivézt z kriminálu jen na samotný akt hlasování. Pak zase "šupajdil" nazpět. (Copak asi za to dostal ?) Už jen proto jsou církevní restituce jedna velká lumpárna.“

Jde sice o trochu nepřesné tvrzení, protože církevní restituce byly prosazené 2 hlasy a poslanec Pekárek na hlasování nebyl přivezený z kriminálu, ovšem krátce po odhlasování PRO si skutečně šel do kriminálu „sednout.“

Druhý poslanec Jaroslav Škárka v té době byl nepravomocně odsouzený za přijetí úplatku. Obzvláště pikantní je jeho vyjádření, které mi napsal do diskuse -cituji: „ "Pane Petříku, byť považuji církevní restituce za zhovadilost a dnes bych si nafackoval za hlas "pro", ale v tehdejší situaci jsem tak musel hlasovat, tak vás chci upozornit, že ve straně "LIDEM" jsem nikdy nebyl a nemohl jsem tedy za ně ani hlasovat. Jaroslav Škárka."

Na můj dotaz, proč poslanec Škárka MUSEL hlasovat PRO, jsem se již odpověď nedozvěděl.

Už jen z těchto důvodů by mělo být v právním státě napadnutelné přijetí zákona za takových okolností.

A jak nedávno přednesl premiér Babiš, církevní restituce byly předražené o 54miliard: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cirkevni-restituce-jsou-podle-babise-predrazene-o-54-miliard-korun.A160411_102905_domaci_kop . Že je to pravda, dokládá výše náhrad za zemědělskou půdu ve výši 44,40 Kč/m2 oproti tržním 7-15,- Kč/m2, v případě lesů 27,70 Kč/m2 oproti tržním 1 - 7,- Kč/m2, to bylo ještě horší. Výše církevních náhrad na 1 našeho občana včetně nemluvňat vychází kolem 10.000,-Kč. https://www.novinky.cz/domaci/324995-cssd-stat-nadcenil-parcely-cirkve-preplaci-o-desitky-miliard.html

O tom, jak církve v minulosti přišly k majetku a co si nárokují, bez ohledu na fakta, historii a jakoukoliv morálku velice kvalifikovaně popsal ve svojí knize „Ve znamení kříže“ Doc. PhDr. Miroslav Grebeníček.

Zastánci církví a jejich požadavků se projevují velmi agresivně, ať již ve Sněmovně, nebo zde na blogu. Dá se říct, že si svými projevy nijak nezadají se sekernickými bolševiky v padesátých letech, což dokládají jejich diskusní příspěvky - cituji i s pravopisnými chybami: Lukáš Fikr: „Dalsi cin co me utvrzuje v tom, ze "revoluce" v listopadu 1989 nemela byt sametova, ale konopna a, ze spravny komunista by mel merit tri a pul metru.“https://vlkdavid.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190123_697673_blogidnes&razeni=vlakno . Nevím, co k tomu dodat. Vzhledem k tomu, že ke konci roku 1989 bylo v KSČ třičtvrti milionů našich občanů, tak dalšího komentáře snad netřeba.

„Tomáš Vodvářka: No, pakliže to posvětí Ústavní soud, k němuž to dorazí, pak zbývá emigrace, protože žít ve státě, kde se mění schválené zákony jen proto, že jeden bolševik má strach z jiného bolševika, je silně přes čáru.Čím dál tím více lituji, že sametová revoluce byla opravduněžná.“https://vlkdavid.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A190123_697673_blogidnes

Co myslí autor tou poslední větou? Procesy, popravy po vzoru bolševiků z padesátých let? Nebo snad, jak píše, že jeden bolševik má strach z jiného bolševika, tak pokládá i zastánce církevních restitucí za jiného bolševika?

Já jen podotýkám, že jak Lukáš Fikr, tak Tomáš Vodvářka se na blogu prezentují jako hluboce věřící křesťané.

Na zemanofobii, rusofobii a komunistobijectví mají založenou svoji politiku TOP09 a STAN. Pozn. Za součást TOP09 se dá brát i STAN, které vede Petr Gazdík, jež v minulosti kandidoval za STAN a TOP09.

Od Pirátů, kteří se dostali do Sněmovny s nečekaně vysokým volebním ziskem se očekávalo, jak se lidově říká „nový vítr.“ Zpočátku se zdálo, že je to strana, která by snad něco nového do politiky mohla přinést, ovšem stále častěji začala kopírovat politiku TOP09. A řekněme si na rovinu, že politikou TOP09 kromě zemanofobie, rusofobie a komunistobijectví nic jiného není.

To, že mám pravdu, dokládá fakt, že se Piráti stali „miláčky“ mediálního mainstreamu, stejně jako TOP09. Každý člověk, alespoň trošku se zajímající o politiku si musí uvědomit, jak např. z naší ČT od rána do večera neslyší nic jiného, než tažení proti Miloši Zemanovi, komunistům, o Andreji Babišovi ani nemluvě. Naproti tomu nepamatuji, že by v minulosti cokoliv negativního vytáhli na TOP09. A o Pirátech se mainsteam též vyjadřuje velmi pochvalně a neslyšíme slovo kritiky. Dá se z toho usoudit, že za potápějící se TOP09, (kterou již nevolí nikdo, kromě Pražáků), si mainstream našel náhradu v podobě Pirátů.

Co Vy na to, vážení čtenáři?

Budete volit Piráty, kteří předpokládají, že se stanou vítězi příštích voleb? Nebo, Piráty spíše pokládáte za „juniorku“ TOP09, jak se vyjádřil Tomio Okamura:https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/pir%C3%A1ti-se-sma%C5%BE%C3%AD-ve-vlastn%C3%AD-%C5%BElu%C4%8Di-jako-pap%C3%ADrov%C3%AD-%C4%8Dert%C3%ADci-vyskakuj%C3%AD-pir%C3%A1ti-na-spd-c/1777245612286246/

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 24.1.2019 9:57 | karma článku: 38.51 | přečteno: 1452x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.51 | Přečteno: 2296 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 2246 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.52 | Přečteno: 1457 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.77 | Přečteno: 1300 |

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

2.4.2020 v 0:25 | Karma článku: 11.59 | Přečteno: 136 | Diskuse

David Wiltsch

Zacházení vlády s našimi schopnými lidmi v těchto dnech je poněkud tristní.

Když do lodi teče voda, musí všichni k pumpám. Kdo se však projeví šikovný a schopný či bude pumpovat příliš usilovně, bude hozen přes palubu.

1.4.2020 v 20:35 | Karma článku: 25.15 | Přečteno: 685 | Diskuse

Ladislav Vrchovský

Možné dopady pandemie aneb Mějme se na pozoru

Vážení spoluobčané, přátelé, kolegové, v mém životě byly situace, kdy bylo třeba důrazně říct, co si nepřeji. Dnes, ve dnech, kdy se pod vlivem pandemie mění svět, chci upozornit na některé souvislosti opět probouzející mé obavy.

1.4.2020 v 18:57 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 602 | Diskuse

Karel Trčálek

Pořádně perný den v Institutu Václava Klause

Nedávno zde jeden politický pracovník IVK básnil o tom, jak se v Maďarsku utužuje svoboda. Dnes sám zakladatel IVK označil Orbánovo převzetí moci za krizový plán. Jak vidno, v IVK pro samou práci nevědí, kam dřív skočit

1.4.2020 v 18:52 | Karma článku: 14.97 | Přečteno: 329 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Stalin zničil komunistický protinacistický odboj nejen v Moskvě, ale i v Německu

Kreml neměl v západní Evropě jen profesionální sítě, ale i amatérské, věci zcela oddané, kteří na rozdíl od bolševických zpravodajských profesionálů, z nichž někteří s Gestapem po zatčení spolupracovali, šli na popravu s hlavou

1.4.2020 v 18:10 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 402 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2604

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Schillerová navrhne zrušit daň z nabytí nemovitostí a odpočty hypoték

Ministryně financí Alena Schillerová navrhne na vládě zrušení čtyřprocentní daně z nabytí nemovitostí. Věří, že by to...

Česko patrně srazilo míru nakažlivosti viru na méně než polovinu

Model českých odborníků tvrdí, že v Česku se výrazně zpomalilo šíření viru SARS-CoV-2. Podle jejich údajů klesla...

Žil jako nemohoucí stařec. Pak Marek zhubl 57 kilo a je z něj idol žen

Marek Láca žil v osmadvaceti letech jako nemohoucí stařec, bez energie, bez ženy, zato však s pořádnou nadváhou. Ta už...

Italská duše trpí. Běžte domů, křičí na sebe sousedé z balkonů ve Florencii

Ulice toskánské metropole Florencie, které jsou jindy plné turistů a kde se milenci z mostu Ponte Vecchio vždy kochali...

Psycholožka: Češi zvolili nejužitečnější strategii, jak zvládnout krizovou situaci

Na všechny z nás dopadá celosvětová krize spojená s nákazou koronavirem. Máme obavy o zdraví své i svých blízkých,...