Čtvrtek 2. dubna 2020, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 2. dubna 2020 Erika

Zdomácní v České republice vojska USA?

30. 05. 2019 14:27:02
Stále častější přesuny vojsk USA po našich silnicích způsobují problémy v naší dopravě a vyvolávají stále větší nelibost naší veřejnosti, která si klade otázku, k čemu na našem území potřebujeme cizí vojska...

Američané opět přes naše území přesouvají vojska a působí dopravní komplikace: https://www.novinky.cz/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html Došlo to dokonce tak daleko, že tento konvoj kvůli ucpání D1 musel být zastavený a přesun přeložený na noční hodiny.

„Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci,” řekl Babiš. „Oni mají stále poruchy, defekty a navíc do nich narazil polský kamion,” uvedl dále.

Co na to říkají naši čtenáři s největším počtem souhlasných příspěvků?

Cituji: František Holada, Pacov, Čt, 30. května 2019, +128 / -8 „sovětské okupanty vyženou a americké okupanty si sem pozvou“

Miloš Hiršaver, Hradec Králové, Čt, 30. května 2019, +171 / -8 „Rekonstruujeme dálnici za nekřesťanské peníze, aby se po ní mohli prohánět americká okupační vojska, která mají na svědomí milióny životů na celém světě? Ukažte nám zase pár idiotů, kteří je půjdou vítat. To jsme to dopracovali....“

Osobně za velmi závažný příspěvek pokládám – cituji: Martin Filip, Olomouc, Čt, 30. května 2019, +174 / -7Ať nacvičuje NATO přesuny v USA, tady by se mohli zdomácnět a to nepotřebujeme... https://www.novinky.cz/diskuse?id=565976&articleId=/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html§ionId=8

Ano, právě o to zdomácnění se jedná. Všichni víme, že „dočasný“ pobyt vojsk SSSR po roce 1968 u nás „dočasně zdomácněl“ na 22 roků. Ovšem „zdomácnění v případě vojsk USA je možné i na věčně časy a nikdy jinak, jak se dříve říkalo, protože v Německu jsou vojska USA již 74 roků a nezdá se, že by se měla k odchodu.

Po roce 2000 vojska USA obsadila Pobaltí, Polsko, Rumunsko a vzhledem k naší strategické poloze se stále častěji v rámci tzv. „přesunů“ vyskytují i u nás. Před kým nás vlastně tato vojska mají chránit? Rusofobové se neustále ohánějí ruským nebezpečím.

Já osobně žádné válečné nebezpečí ze strany Ruska necítím, protože Vladimír Putin Rusko rozvrácené po roce 1990 v posledních 15 letech stabilizoval a zastává realistickou a umírněnou politiku. Z těchto důvodů současné Rusko pro nás není žádným nebezpečím, jak se nám snaží vnutit někteří politikové, ale hlavně mainstreamová média. Proto odmítám „dočasný pobyt“ jakýkoliv cizích vojsk.

Pokud se rusofobové ohánějí ruským nebezpečím, tak ať se podívají, kolik zemí za posledních 20 roků vojensky napadly USA a kolik Rusko. A navíc jaká krveprolití vojska USA způsobila v zemích jako Irák či Libye. Řeči o tom, že USA jsou našimi spojenci pokládám za zavádějící, když vezmeme osudy zemí, které se jaksi spojenci USA nechtěly stát. V lepším případě následovaly obchodní sankce, což pocítila Kuba, Jižní Korea, Írán, Venezuela, Sýrie, Rusko a nyní i Čína. A do souhlasu se svojí politikou USA nutí i svoje vazaly, jako to bylo v případě uznání albánského Kosova, uznání pučistů v Kyjevě při nelegitimním převratu Na Ukrajině, vyhošťování ruských diplomatů v případě Skripal, uznání „prezidenta“ cizí země, kterého USA jmenovaly samy bez voleb v oné zemi (Venezuela), zavedení sankcí proti Rusku za válku na Ukrajině, kterou USA podporou pučistů samy pomohly rozpoutat atd.

Je snad vyhrožování sankcemi ze strany USA Evropské unii kvůli stavbě plynovodu Nord Stream II příkladem spojenectví a přátelství? Dělá něco takového spojenec a přítel? https://www.lidovky.cz/svet/americti-senatori-navrhuji-sankce-pro-ty-kdo-se-podileji-na-vystavbe-plynovodu-nord-stream-2.A190515_073902_ln_zahranici_form

Z těchto důvodu nechci, aby vojska USA u nás „zdomácněla,“ protože jejich případný „dočasný“ pobyt na našem území pokládám za větší bezpečnostní riziko, než pobyt vojsk SSSR od roku 1968 do roku 1990. Za celé toto období nás tehdejší SSSR nezatáhl do žádné svojí války, což se o USA nedá říct. Zatím stačí Afghánistán, kde umírají naši vojáci...

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 30.5.2019 14:27 | karma článku: 35.33 | přečteno: 1412x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Prezident Miloš Zeman o „oduznání“ Kosova

Uznání Kosova je velkou morální kaňkou naší země, které prosadil snad nejhorší ministr naší vlády za celou naši historii Karel Schwarzenberg společně s tehdejším předsedou vlády Mirkem Topolánkem.

12.9.2019 v 10:05 | Karma článku: 45.51 | Přečteno: 2296 |

Jaromír Petřík

Dopadne státní zástupce Šaroch stejně jako Petr Lessy, nebo Alena Vitásková?

Miroslav Kalousek a Ivan Bartoš se mohou doslova zbláznit z toho, že státní zástupce Šaroch doporučil zrušit obžalobu na Andreje Babiše.

4.9.2019 v 13:07 | Karma článku: 41.50 | Přečteno: 2246 |

Jaromír Petřík

Jaký je rozdíl mezi Janem Silovským a bratry Mašíny?

Janu Silovskému bylo zamítnuto podmínečné propuštění z vězení za to, že chtěl bojovat v řadách Islámského státu. Naproti tomu se stupňuje kampaň za glorifikaci bratrů Mašínů, kteří spáchali činy, které se za terorismus dají uznat.

29.8.2019 v 10:11 | Karma článku: 39.52 | Přečteno: 1457 |

Jaromír Petřík

Bojovník s „dezinformacemi“ o Zemanovi, Putinovi a Rusku Jakub Kalenský

Dezinformační weby by měly být označeny podobně jako cigarety, říká „expert“ na dezinformace Jakub Kalenský.

20.8.2019 v 21:28 | Karma článku: 38.77 | Přečteno: 1300 |

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Hrozivé zjištění, koronavirus požírá mozky

Babiš prosazuje zákaz prodeje v neděli. Prý mu to píší prodavačky, které si už chtějí odpočinout. Vzhledem k tomu, že jeho fejsko obhospodařuje profesionální PR skupina dá se říct, že náš stát v době krize řídí Prchalova babička.

2.4.2020 v 0:25 | Karma článku: 14.73 | Přečteno: 196 | Diskuse

David Wiltsch

Zacházení vlády s našimi schopnými lidmi v těchto dnech je poněkud tristní.

Když do lodi teče voda, musí všichni k pumpám. Kdo se však projeví šikovný a schopný či bude pumpovat příliš usilovně, bude hozen přes palubu.

1.4.2020 v 20:35 | Karma článku: 25.17 | Přečteno: 704 | Diskuse

Ladislav Vrchovský

Možné dopady pandemie aneb Mějme se na pozoru

Vážení spoluobčané, přátelé, kolegové, v mém životě byly situace, kdy bylo třeba důrazně říct, co si nepřeji. Dnes, ve dnech, kdy se pod vlivem pandemie mění svět, chci upozornit na některé souvislosti opět probouzející mé obavy.

1.4.2020 v 18:57 | Karma článku: 11.47 | Přečteno: 613 | Diskuse

Karel Trčálek

Pořádně perný den v Institutu Václava Klause

Nedávno zde jeden politický pracovník IVK básnil o tom, jak se v Maďarsku utužuje svoboda. Dnes sám zakladatel IVK označil Orbánovo převzetí moci za krizový plán. Jak vidno, v IVK pro samou práci nevědí, kam dřív skočit

1.4.2020 v 18:52 | Karma článku: 14.99 | Přečteno: 332 | Diskuse

Andrea Kostlánová

Stalin zničil komunistický protinacistický odboj nejen v Moskvě, ale i v Německu

Kreml neměl v západní Evropě jen profesionální sítě, ale i amatérské, věci zcela oddané, kteří na rozdíl od bolševických zpravodajských profesionálů, z nichž někteří s Gestapem po zatčení spolupracovali, šli na popravu s hlavou

1.4.2020 v 18:10 | Karma článku: 13.29 | Přečteno: 410 | Diskuse
Počet článků 362 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2604

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz