Zdomácní v České republice vojska USA?

30. 05. 2019 14:27:02
Stále častější přesuny vojsk USA po našich silnicích způsobují problémy v naší dopravě a vyvolávají stále větší nelibost naší veřejnosti, která si klade otázku, k čemu na našem území potřebujeme cizí vojska...

Američané opět přes naše území přesouvají vojska a působí dopravní komplikace: https://www.novinky.cz/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html Došlo to dokonce tak daleko, že tento konvoj kvůli ucpání D1 musel být zastavený a přesun přeložený na noční hodiny.

„Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci,” řekl Babiš. „Oni mají stále poruchy, defekty a navíc do nich narazil polský kamion,” uvedl dále.

Co na to říkají naši čtenáři s největším počtem souhlasných příspěvků?

Cituji: František Holada, Pacov, Čt, 30. května 2019, +128 / -8 „sovětské okupanty vyženou a americké okupanty si sem pozvou“

Miloš Hiršaver, Hradec Králové, Čt, 30. května 2019, +171 / -8 „Rekonstruujeme dálnici za nekřesťanské peníze, aby se po ní mohli prohánět americká okupační vojska, která mají na svědomí milióny životů na celém světě? Ukažte nám zase pár idiotů, kteří je půjdou vítat. To jsme to dopracovali....“

Osobně za velmi závažný příspěvek pokládám – cituji: Martin Filip, Olomouc, Čt, 30. května 2019, +174 / -7Ať nacvičuje NATO přesuny v USA, tady by se mohli zdomácnět a to nepotřebujeme... https://www.novinky.cz/diskuse?id=565976&articleId=/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html§ionId=8

Ano, právě o to zdomácnění se jedná. Všichni víme, že „dočasný“ pobyt vojsk SSSR po roce 1968 u nás „dočasně zdomácněl“ na 22 roků. Ovšem „zdomácnění v případě vojsk USA je možné i na věčně časy a nikdy jinak, jak se dříve říkalo, protože v Německu jsou vojska USA již 74 roků a nezdá se, že by se měla k odchodu.

Po roce 2000 vojska USA obsadila Pobaltí, Polsko, Rumunsko a vzhledem k naší strategické poloze se stále častěji v rámci tzv. „přesunů“ vyskytují i u nás. Před kým nás vlastně tato vojska mají chránit? Rusofobové se neustále ohánějí ruským nebezpečím.

Já osobně žádné válečné nebezpečí ze strany Ruska necítím, protože Vladimír Putin Rusko rozvrácené po roce 1990 v posledních 15 letech stabilizoval a zastává realistickou a umírněnou politiku. Z těchto důvodů současné Rusko pro nás není žádným nebezpečím, jak se nám snaží vnutit někteří politikové, ale hlavně mainstreamová média. Proto odmítám „dočasný pobyt“ jakýkoliv cizích vojsk.

Pokud se rusofobové ohánějí ruským nebezpečím, tak ať se podívají, kolik zemí za posledních 20 roků vojensky napadly USA a kolik Rusko. A navíc jaká krveprolití vojska USA způsobila v zemích jako Irák či Libye. Řeči o tom, že USA jsou našimi spojenci pokládám za zavádějící, když vezmeme osudy zemí, které se jaksi spojenci USA nechtěly stát. V lepším případě následovaly obchodní sankce, což pocítila Kuba, Jižní Korea, Írán, Venezuela, Sýrie, Rusko a nyní i Čína. A do souhlasu se svojí politikou USA nutí i svoje vazaly, jako to bylo v případě uznání albánského Kosova, uznání pučistů v Kyjevě při nelegitimním převratu Na Ukrajině, vyhošťování ruských diplomatů v případě Skripal, uznání „prezidenta“ cizí země, kterého USA jmenovaly samy bez voleb v oné zemi (Venezuela), zavedení sankcí proti Rusku za válku na Ukrajině, kterou USA podporou pučistů samy pomohly rozpoutat atd.

Je snad vyhrožování sankcemi ze strany USA Evropské unii kvůli stavbě plynovodu Nord Stream II příkladem spojenectví a přátelství? Dělá něco takového spojenec a přítel? https://www.lidovky.cz/svet/americti-senatori-navrhuji-sankce-pro-ty-kdo-se-podileji-na-vystavbe-plynovodu-nord-stream-2.A190515_073902_ln_zahranici_form

Z těchto důvodu nechci, aby vojska USA u nás „zdomácněla,“ protože jejich případný „dočasný“ pobyt na našem území pokládám za větší bezpečnostní riziko, než pobyt vojsk SSSR od roku 1968 do roku 1990. Za celé toto období nás tehdejší SSSR nezatáhl do žádné svojí války, což se o USA nedá říct. Zatím stačí Afghánistán, kde umírají naši vojáci...

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 30.5.2019 14:27 | karma článku: 35.29 | přečteno: 1381x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Za lži a dehonestaci SSSR se v ČR uděluje vyznamenání

Mediální scénou nyní hýbe případ Sosnarová, které na základě jejích výmyslů o věznění v sovětském Gulagu bylo uděleno vyznamenání. Přesto, že se později prokázalo, že lhala, vyznamenání jí zůstalo.

18.7.2019 v 7:10 | Karma článku: 36.35 | Přečteno: 1368 |

Jaromír Petřík

Bude Tomáš Czernin z TOP09 v čele puče proti Babišovi?

Žádný pučista nikdy nepřizná, že byl skutečným pučistou ale řekne, že reagoval na hněv lidu. A když proběhl násilný puč v souladu se zájmy současné západní demokracie, nikdy nebyli původci převratu volaní k zodpovědnosti za mrtvé.

1.7.2019 v 13:06 | Karma článku: 40.10 | Přečteno: 1554 |

Jaromír Petřík

Je zmanipulovaný dav na Letné obrazem celé naší společnosti?

„Omyl tisíců vždy uhájí své právo proti pravdě jednotlivce“ uvádí citát Stefana Zweiga. Manipulace s davy jsou známé od pradávna. Charismatičtí řečníci povolávali davy lidí do zbraně a k revolucím všeho druhu.

26.6.2019 v 9:22 | Karma článku: 43.35 | Přečteno: 2586 |

Jaromír Petřík

Proč se na Letné neprotestovalo proti Lauderovi, Diag Human, či kauze Katarského prince?

„Demokratická opozice,“ jak se vznešeně nazývají ODS, TOP09, KDU-ČSL, STAN se podílejí na mediální štvanici proti Andreji Babišovi a Marii Benešové a podporují i demonstrace po celé ČR.

24.6.2019 v 9:04 | Karma článku: 43.77 | Přečteno: 2711 |

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 540 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 371 | Diskuse

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 353 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 20.71 | Přečteno: 328 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 358 Celková karma 40.89 Průměrná čtenost 2599

Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 40 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

P.S. Omlouvám se svým příznivcům a všem slušným čtenářům, že jsem po 9 letech psaní blogů v červnu 2019 zavřel diskuse z důvodů sprostot odpůrců Andreje Babiše a Miloše Zemana. Jejich agresivita v diskusích dosáhla takových mezí, že pod mými blogy přestali diskutovat slušní diskutující, kteří jimi byli neustále neurvale napadaní. Proto těmto neurvalým diskutujícím doporučuji, ať chodí diskutovat pod blogy svých oblíbenců, jejichž smyslem života je nenávist k Babišovi, Zemanovi a všem jinak smýšlejícím.

Slušní diskutující mi mohou napsat na e-mail: petrik.boskovice@seznam.cz

 

Najdete na iDNES.cz