Zdomácní v České republice vojska USA?

30. 05. 2019 14:27:02
Stále častější přesuny vojsk USA po našich silnicích způsobují problémy v naší dopravě a vyvolávají stále větší nelibost naší veřejnosti, která si klade otázku, k čemu na našem území potřebujeme cizí vojska...

Američané opět přes naše území přesouvají vojska a působí dopravní komplikace: https://www.novinky.cz/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html Došlo to dokonce tak daleko, že tento konvoj kvůli ucpání D1 musel být zastavený a přesun přeložený na noční hodiny.

„Je to krizová situace, kterou řešíme. Musí opustit dálnici a počkají si do noci,” řekl Babiš. „Oni mají stále poruchy, defekty a navíc do nich narazil polský kamion,” uvedl dále.

Co na to říkají naši čtenáři s největším počtem souhlasných příspěvků?

Cituji: František Holada, Pacov, Čt, 30. května 2019, +128 / -8 „sovětské okupanty vyženou a americké okupanty si sem pozvou“

Miloš Hiršaver, Hradec Králové, Čt, 30. května 2019, +171 / -8 „Rekonstruujeme dálnici za nekřesťanské peníze, aby se po ní mohli prohánět americká okupační vojska, která mají na svědomí milióny životů na celém světě? Ukažte nám zase pár idiotů, kteří je půjdou vítat. To jsme to dopracovali....“

Osobně za velmi závažný příspěvek pokládám – cituji: Martin Filip, Olomouc, Čt, 30. května 2019, +174 / -7Ať nacvičuje NATO přesuny v USA, tady by se mohli zdomácnět a to nepotřebujeme... https://www.novinky.cz/diskuse?id=565976&articleId=/domaci/506281-americky-konvoj-byl-zastaven-po-komplikacich-ktere-zpusobil-na-d1.html§ionId=8

Ano, právě o to zdomácnění se jedná. Všichni víme, že „dočasný“ pobyt vojsk SSSR po roce 1968 u nás „dočasně zdomácněl“ na 22 roků. Ovšem „zdomácnění v případě vojsk USA je možné i na věčně časy a nikdy jinak, jak se dříve říkalo, protože v Německu jsou vojska USA již 74 roků a nezdá se, že by se měla k odchodu.

Po roce 2000 vojska USA obsadila Pobaltí, Polsko, Rumunsko a vzhledem k naší strategické poloze se stále častěji v rámci tzv. „přesunů“ vyskytují i u nás. Před kým nás vlastně tato vojska mají chránit? Rusofobové se neustále ohánějí ruským nebezpečím.

Já osobně žádné válečné nebezpečí ze strany Ruska necítím, protože Vladimír Putin Rusko rozvrácené po roce 1990 v posledních 15 letech stabilizoval a zastává realistickou a umírněnou politiku. Z těchto důvodů současné Rusko pro nás není žádným nebezpečím, jak se nám snaží vnutit někteří politikové, ale hlavně mainstreamová média. Proto odmítám „dočasný pobyt“ jakýkoliv cizích vojsk.

Pokud se rusofobové ohánějí ruským nebezpečím, tak ať se podívají, kolik zemí za posledních 20 roků vojensky napadly USA a kolik Rusko. A navíc jaká krveprolití vojska USA způsobila v zemích jako Irák či Libye. Řeči o tom, že USA jsou našimi spojenci pokládám za zavádějící, když vezmeme osudy zemí, které se jaksi spojenci USA nechtěly stát. V lepším případě následovaly obchodní sankce, což pocítila Kuba, Jižní Korea, Írán, Venezuela, Sýrie, Rusko a nyní i Čína. A do souhlasu se svojí politikou USA nutí i svoje vazaly, jako to bylo v případě uznání albánského Kosova, uznání pučistů v Kyjevě při nelegitimním převratu Na Ukrajině, vyhošťování ruských diplomatů v případě Skripal, uznání „prezidenta“ cizí země, kterého USA jmenovaly samy bez voleb v oné zemi (Venezuela), zavedení sankcí proti Rusku za válku na Ukrajině, kterou USA podporou pučistů samy pomohly rozpoutat atd.

Je snad vyhrožování sankcemi ze strany USA Evropské unii kvůli stavbě plynovodu Nord Stream II příkladem spojenectví a přátelství? Dělá něco takového spojenec a přítel? https://www.lidovky.cz/svet/americti-senatori-navrhuji-sankce-pro-ty-kdo-se-podileji-na-vystavbe-plynovodu-nord-stream-2.A190515_073902_ln_zahranici_form

Z těchto důvodu nechci, aby vojska USA u nás „zdomácněla,“ protože jejich případný „dočasný“ pobyt na našem území pokládám za větší bezpečnostní riziko, než pobyt vojsk SSSR od roku 1968 do roku 1990. Za celé toto období nás tehdejší SSSR nezatáhl do žádné svojí války, což se o USA nedá říct. Zatím stačí Afghánistán, kde umírají naši vojáci...

Autor: Jaromír Petřík | čtvrtek 30.5.2019 14:27 | karma článku: 34.17 | přečteno: 1263x

Další články blogera

Jaromír Petřík

Podporu banderovců zaplatila ČSSD ve volbách do europarlamentu naprostým propadákem

Myslím si, že nikdo nečekal ve volbách do europarlamentu pro ČSSD takový debakl. Takže, je asi na místě, položit si otázku, proč levicově založení voliči ČSSD tímto způsobem odepsali.

27.5.2019 v 12:22 | Karma článku: 41.68 | Přečteno: 2697 | Diskuse

Jaromír Petřík

Tomáš Petříček je ostudou České republiky a ne Zdeněk Ondráček

Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček navštívil Doněckou republiku, která vznikla následkem krvavého převratu na Ukrajině a dokázala se vojensky ubránit, když na ni pachatelé tohoto převratu s podporou Západu vyslali vojska.

16.5.2019 v 14:08 | Karma článku: 41.47 | Přečteno: 2277 | Diskuse

Jaromír Petřík

V České republice si nikdo nemůže být jistý svým majetkem

Představitelé naší současné demokracie se neustále ohánějí tím, jak komunisté bez náhrady znárodňovali a zabavovali majetky. Je však tato situace nyní lepší? Vážení čtenáři, posuďte sami.

5.5.2019 v 10:06 | Karma článku: 37.03 | Přečteno: 1824 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Dušan Póč

Čunkova nemocnice je rizikovým projektem

Už jen hodiny zbývají do hlasování zastupitelů Zlínského kraje o pochybnosti provázejícím projektu hejtmana Jiřího Čunka na stavbu nové krajské nemocnice. Navíc se objevily informace o tom, že záměr je rizikový a protiprávní.

16.6.2019 v 15:47 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 80 |

Petr Burian

Rasismus, bezdomovectví a ti druzí za oponou

Za poslední léta jsme si už zvykli na jistý novinářský fenomén. A tím jsou dokumenty o různých skupinách lidí. A tak tu máme reportáže o romech, samoživitelkách, bezdomovcích... Jen jedna kasta v tom výčtu chybí. Uhádnete která?

16.6.2019 v 13:17 | Karma článku: 29.58 | Přečteno: 486 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Podnikat a nebo dělat politiku?

Od chvíle, kdy A. Babiš vstoupil do politiky, je na něj vyvíjený nátlak aby si vybral, jestli chce být podnikatelem a nebo politikem. Obojí prý dohromady nejde, prý se jedná o střet zájmů.

16.6.2019 v 11:38 | Karma článku: 23.32 | Přečteno: 351 | Diskuse

Jan Dvořák

Čaputová v kalhotách

Ačkoli prezident Zeman dává ostentativně najevo, že sociální sítě ho nezajímají, neodolal, aby si nepřečetl ohlasy na inauguraci prezidentky Čaputové. S hrůzou zjistil, že našinci jí Slovákům závidí.

16.6.2019 v 10:48 | Karma článku: 17.79 | Přečteno: 610 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Ta, která to dokázala

Tak dnes. Zlomový okamžik v dějinách Slovenska a vlastně i Československa, ČR nevyjímaje. Kdo bude první? Tak jsme se mohli ptát před léty i desetiletími. Která dáma v jedné nebo druhé zemi se stane její prezidentkou?

15.6.2019 v 16:05 | Karma článku: 16.95 | Přečteno: 453 | Diskuse
Počet článků 354 Celková karma 39.63 Průměrná čtenost 2602
Žiji celý svůj život v pěkném Moravském městě Boskovice. Více než 30 let se aktivně zajímám o politiku, i když jsem jsem nikdy nebyl v žádné politické straně. Politika, politický zeměpis a historie je mým koníčkem společně s filatelií. Píši odborné i populární články o filatelii, jsem častým diskutujícím na Novinkách Seznamu. Co se filatelie týká, jsem specialistou na poštovní historii Afghánistánu.

Najdete na iDNES.cz